Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

KIIRE ÜLEVAADE: otseülekanded, salvestused, loengud ja jutud

25.03.2020 16:59


Elisa Stage lehelt on võimalik järele vaadata Tallinna Linnateari lavastusi "Miljoni vaade" ja "Kriipsud uksepiidal". See on hea uudis ka neile, kes ei ole Elisa kliendid, sest portaal on ligipääsetav kõigile!

*
Henrik Kalmeti heategevuslik stand-up "Eriolukord ruudus" nüüd järelvaadatav. Kinoteater lõikas viiest etendusest kokku ühe 35-minutilise terviku, mis on üleval Telia videolaenutuses ja Netikinos. 18. aprillil toimunud etendused kogusid 4444 piletiostjat ning Kinoteater annetas piletitulu 43 143 eurot Eesti Toidupangale.

*
Kuressaare Teater jagab benedict.television.ee ja ajalehe Saarte Hääl veebilehe vahendusel 2012. aastal esietendunud lavastust "Yksine". See on lugu kahest naisest ja ühest noorest meremehest üksikul saarel Läänemeres. Selles põnevas suhtedraamas on sooja huumorit ja kirgastavat vaadet elule. Kersti Kreismann pälvis parima naispeaosatäitja auhinna Hilpi rolli eest samas lavastuses aastal 2013.

*
24. aprillil ilmus netiavarustesse Ursel Tilga ja Kenn-Eerik Kannikese luuleprojekt "IKKAGI ON TORE OLLA BUKOWSKI". Luulesalvestus on jätk 28. veebruaril Paide Wabakohvikus toimunud luuleõhtule. Et tookord mahtus saali napp paarkümmend inimest, otsustas Paide Teater astuda sammukese edasi ja luua tol õhtul kõlanud Bukowski tekstidest ning Kenn-Eeriku helimaastikest uue terviku, mida igaüks saab oma parema äranägemise järgi kuulata – klaasi burbooniga kamina ees, mullaste näppudega peenraid rohides, jalutades tühjadel tänavatel või perega elutuppa kokku tulles. Salvestuse leiab Paide Teatri kodulehelt

*
Youtube/is on üleval Ardo Ran Varrese lavalise serenaadi "Käidi ja külvati varjude seemneid, sest valgus hakkas võrsuma" salvestus. "Käidi ja külvati..." on teos, kus kohtuvad heli ja valgus. Kasutatud on Artur Alliksaare tekste, mis räägivad ööst ja sellega seonduvast. Kõik see vormus lavaliseks tervikuks suures blackbox-tüüpi ruumis, kuhu ehitati spetsiaalselt tribüün ja lava, valguspark ning helivõimendus. 

*
Piip ja Tuut Teatri tegevus jätkub internetis. Toompeal asuvast teatrimajast on saanud korralik telestuudio ning 8. aprillil nägi ilmavalgust täiesti uus teatri telekanal Piip ja Tuut TV, kus uued lavastusliku sisuga saated jõuavad vaatajateni kaks korda nädalas. Projekt sünnib koostöös produtsent Mart Normetiga. Saateid on võimalik (järele) vaadata kuupiletiga.

*
Rahvusvahelise improteatrite festivali Tilt! viimase viie aasta etenduste ülesvõtteid on võimalik järele vaadata festivali Youtube/i kanalilt. Eesti truppide etendused on eesti keeles ja välismaa truppide etendused inglise keeles.

*
kultuur.err.ee alustas teatrisalvestuste sarjaga "Portaaliteater". Salvestused on  veebis üleval kuni eriolukorra lõpuni, esialgse plaani kohaselt 1. maini. Hetkel on "Portaaliteatris" vaatamiseks üleval Endla "Meie aja kangelane", VAT Teatri "Brand", R.A.A.A.M.-i "Titanicu orkester", Tartu Uue Teatri "Kremli ööbikud" ja "Ird, K", Tallinna Linnateatri lavastused "Köster" ja "Surnud hinged", Vanemuise "Medeia", Eesti Draamateatri "Aabitsa kukk" ja "Tartuffe", Ugala "Ema oli õunapuu" ja Von Krahli "Paradiis" jne. Loetelu täieneb pidevalt. 

*
Alates 10. aprillist on võimalik Kellerteatri lastelavastust "Canterville'i kummitus" vaadata veebivahendusel nii eesti, vene kui ka inglise keeles. Lisaks saab virtuaalselt vaadata ka sõnadeta õuduskomöödiat "Armunud alkeemik". Piletiga lunastatud ligipääs kehtib kaks tundi peale esmast sisselogimist.

*
ERM Teater kutsub veebiteatrisse vaatama Katrin Pärna ja Janek Savolaineni lavastuse "Seitse venda ehk Uurali kajakas" salvestust. Etendus kestab poolteist tundi. See on melodramaatiline tragikomöödia külmast, pimedusest, unistustest ja reaalsusest. Vendlusest ja õelusest ja muidugi soome rahvuskangelastest. Etendusi mängiti soome-ugri näitusealal Eesti Rahva Muuseumis.

*
UTTV-st on võimalik vaadata Taarka Pärimusteatri 2018. aastal Setomaal Treski küünis esietendunud suvelavastuse "Vanahunt" (lavastaja Helena Kesonen) salvestust. "Vanahunt" on dekameronlik lavastus seto jutuvestja Feodor Vanahundi kirevast maailmast, kus vaataja ette toodavad teemad varieeruvad maailma loomisest kuni lähiminevikuni. Lisainfo siit

*
Tallinna Linnateater rõõmustab teatrisõpru helirännakuga "See öö, see vanamees, see tulease", mis valmis ERRi arhiivimaterjalide põhjal Alo Kõrve ja Arbo Marani eestvedamisel. Helirännak loodi saatmaks jalutuskäiku Metsakalmistul, kus 13. veebruaril, Linnateatri sünnipäeval endiseid kolleege meenutati. Salvestuse leiab Linnateatri kodulehelt.

*
POINT avas uue veebiteatri digiteater.ee, mis annab inimestele võimaluse nautida menukaid lavastusi kodust lahkumata. Hetkel on digiteatri platvormil üleval viis stand-up teatri POINT etendust: "The Kid", "Homme on täna!", "Homme on täna! 2.0" ja "Ämbrisse astumise ajastu" Tõnis Niinemetsaga ning "Kui loll võib inimene olla" Peeter Ojaga. Platvorm on avatud ka kõikidele teistele teatritele. Digiteatri piletikäibest annetatakse iga kuu raha ka heategvusse. 

LOENGUD JA JUTUD

Soundcloudis saab end harida Sõltumatu Tantsu Lava uurimisresidentuuri avalike loengutega. Hetkel on kuulatavad Andrus Laansalu "Olemasolemise materjal", Kai Valtna "Mis on keha ja kus on keha 2.0" ja Susan Kozel "Threshold Choreographies: Internal, External, Virtual". 

*
NUKU teater alustas ka sarjaga "NUKU teatri raamaturiiuli lood", kus NUKU töötajad jagavad raamatusoovitusi igas vanuses noortele lugejatele. NUKU teatri raamaturiiulisse jõudvate raamatute lood on elus, hoiavad ja lohutavad, pakuvad rõõmu, tuge ja viivad meid kokku teiste inimestega. Videod on lühikesed, ühest viie minutini. Videoteek on leitav NUKU teatri raamaturiiuli Youtube’ist ja teatri kodulehelt