Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kevadine tantsuturg Viljandimaal

17.04.2013 11:34

23.-29. aprillini korraldab Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia juba neljandat korda Tantsunädalat, mis on transkultuuriline, mitmedimensiooniline, multistiililine igas vanuses nii kunstihuvilise kui tavakodaniku igapäevaseid tegevusi sisustav propaganda.

Tantsunädala raames toimub üle kogu maakonna hulganisti erinevaid tantsulisi tegevusi alates tundidest lasteaedades ja koolides kuni professionaalide tantsuetendusteni.

Koostöös Kanuti Gildi SAALiga tuleb TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia musta saali Tõnis Niinemetsa „Ulg“ ning ZUGA ühendatud tantsijate lavastus „Zuga teab tõde“. Sõltumatu Tantsu Ühenduse Premiere sarjast toob oma tantsulavastuse „Kirke“ Viljandi publiku ette Triin Marts. Lisaks eelpoolnimetatutele näeb erinevates esinemispaikades külalisi Narvast, Tartust, Pärnust ja loomulikult Viljandi Kultuuriakadeemia tantsutudengite lavastusi.

Abja ja Viljandi Gümnaasiumis ning Heimtali Põhikoolis viiakse läbi programmi „Mõtlevad Tantsijad“, milles noored saavad osa heli- ja valguskujundusega liikumistunnist. Lavaruumiks muudetud klassides, koridorides ja keldrites avastatakse ja arendatakse  tantsu võimalikkust nii iseendas kui erinevates kohtades.

Rahvusvahelise mõõtme annab nädalale Turu Rakenduskõrgkooli tantsutudengite töötuba ja etendus Tarvastu Gümnaasiumis ja rahvamajas. Tegemist on MIMO projekti käigus loodud lavastusega, mis keskendub teismeliste elu erinevatele tahkudele.

Viljandimaa Tantsunädal on pühendatud rahvusvahelisele tantsupäevale, mida kogu tantsumaailm tähistab igal aastal 29. aprillil. Sellel päeval kulmineerub Tantsunädala programm TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsutudengite lavastustega Ugala teatri väikeses saalis. Esitusele tulevad Maarja Tõnissoni ja Raho Aadla koreograafi lõputööd, Fulbright õppejõu David King'i (USA) lavastus kolmanda kursusega ja nooremate kursuste kompositsioonitööd.

Lisainfo: http://www.kultuur.ut.ee/et/tantsunadal

Rain Põdra
Tantsunädala korraldaja
[email protected]