Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kertu Moppel ja Juhan Ulfsak pälvivad riikliku kultuuri aastapreemia

10.02.2022 12:36

Valitsus kinnitas neljapäeval, 10. veebruaril 2022 riiklike kultuuri aasta- ning elutööpreemiate laureaadid. 23. veebruaril 2022 antakse Teaduste Akadeemias üle kolm elutööauhinda, aastapreemiatega tunnustatakse viit inimest või meeskonda, kelle tegemised 2021. aasta kultuurielu tugevalt mõjutasid.

Elutööoreemiad pälvivad kunstiajaloolane Jaak Kangilaski, arhitektuuriakustik Linda Madalik ning tõlkija ja literaat Mati Sirkel. 

Iga kultuuri elutööpreemia suurus on 64 000 eurot.

Riiklikud kultuuri aastapreemiad pälvivad Kertu Moppel lavastajatöö ja Juhan Ulfsak peaosatäitmise eest Eesti Draamateatri lavastuses "Mefisto", prosaist, tõlkija ja orientalist Rein Raud 2021. aastal avalikkuseni jõudnud väljapaistvate tööde eest ning muusik Taavi Kerikmäe väljapaistvate loominguliste saavutuste eest 2021. aastal. Aastapreemia pälvivad ka Kadi Polli ja Linda Kaljundi kuraatorinäituse, Kumu uue püsiekspositsiooni "Identiteedimaastikud. Eesti kunst 1700–1945" eest" ning linnaehitusliku uurimuse "Lõpetamata Linn" meeskond uurimuse, uurimust kokkuvõtva näituse ja raamatu eest.

Aastapreemia suurus on 9600 eurot, loomingulise kollektiivi puhul läheb preemiasumma jagamisele.