Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kentsakate kollaažportreede näitus Eesti Draamateatris

23.04.2013 12:09

kaljusteTeisipäeval, 23. aprillil kell 16 avatakse Eesti Draamateatri jalutussaalides näitus „Aja vaatenurk“, kus on väljas näitlejate grimmifotodest kokku rebitud grotesksed ja vaimukad kollaažportreed.

Kust või kellest kõik alguse sai? Kes seda täpselt mäletab, võib-olla oli Taavi Teplenkov see esimene, kes grimmitoas oma järjekorda oodates ajaviiteks kahest grimmifotost uue näopildi kokku pani? Igal juhul lisandus ühele fotole teine, teisele kolmas ja nii kogunes näitlejate ühistööst terve näituse jagu erinevailt fotodelt laenatud ninade ja silmade, lõugade ja otsmike, juuste ja parukate kompilatsioone.

See näitus sündis ajapikku, protsessina, mis peegeldab aega ennast. Mõned rollid, mille fragmente piltidel näeme, on juba ajahõlma vajunud, mõni osatäitja on tänaseks ülesvõttega võrreldes tuntavalt muutunud. Aeg muudab meid. Aga mis muud see Aeg on, kui mitte me ise. Ja nii on kollaažide autorid loonud ka aega omatahtsi – minevikust olevikku kokku lõigates ja seda tulevikku suunates, jättes maha kordumatuid jälgi.

See näitus on kui üks tavapilgust erinev vaatenurk kindlate piirjoontega ajavahemikule teatri elus. Siin sulanduvad omavahel uueks tervikuks mitte näitlejad, vaid nende looming, pildile fikseeritud tegelaskujud. Kes kellega kollaaži peal kokku on sulatatud, see jääb juba vaataja ära arvata.

Näituse koostas Eesti Draamateatri grimmiosakonna juhataja Helga Aliis Saarlen, kujundas Kadri Hallik. Fotokollaažid on Draamateatri näitlejate ühislooming.

Tanel Tomson
ED kommunikatsioonijuht
520 2513