Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kellerteatris jagati välja publikupreemiad

05.03.2024 13:48

Keskel seisab hallis ülikonnas Andres Roosileht, kes hoiab käes saekettakujulist auhinda, tema kõrval seisavad vasakul Riho Rosberg ja paremal Rauno Kaibiainen.

Kellerteatri sünnipäeval, 1. märtsil 2024 kuulutati esimest korda välja Kellerteatri publikupreemiad.

Sherlocki-nimeline preemia antakse publiku arvates geniaalseima rollilahenduse loonud meesnäitlejale. Kellerteatri Sherlock 2024 on Meelis Kubo, esikolmikusse jõudsid suurima häältesaagiga veel ka Sander Roosimägi ja Andres Roosileht.

Teine preemia kannab nime Verine Mary ning sellega tunnustatakse välja verdtarretavaima rollisoorituse teinud Kellerteatri naisnäitlejat. Kellerteatri Verine Mary 2024 on Liis Haab, publikulemmikute hulgas olid ka Elina Reinold ja Liina Tennosaar.

Saagi-nimelise auhinnaga tunnustatakse Kellerteatri põnevaimat lavastust. Kellerteatri Saag 2024 on lavastus "Afäär" (lavastaja Andres Roosileht), võitjast jäid napilt maha lavastused "Hiirelõks" (lavastaja Vahur Keller) ja "Ja ei jäänud teda ka" (lavastaja Vahur Keller).

Oma esimeseks juubeliks on teater jõudnud lavale tuua 22 põnevikku, milles on mänginud 28 näitlejat. Hääletusel osales kokku 348 inimest. Lemmikuid sai publik valida kõigi Kellerteatri viie esimese aasta lavastuste ja rollisoorituste hulgast.

Pildil lavastaja Andres Roosileht ning näitlejad Riho Rosberg ja Rauno Kaibiainen vastu võtmas Saagi. Foto: Teet Malsroos / Õhtuleht