Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

keðja Tallinn 2012: registreerumine avatud

16.05.2012 16:49

kedja 18. - 20. septembrini 2012 võõrustab Eesti tantsukunstnike kogukond Tallinnas Põhja - ja Baltimaade kolleege – tantsijaid, koreograafe, tantsuõpetajaid, tantsust kirjutajaid, produtsente - mänedžere jt tantsuga seotud inimesi.

keðja Tallinna kohtumise alapealkiri on Dance Partnerships. Eesti Tantsukunstnike Liit kutsub  tantsukunsti oleviku ja tuleviku üle arutlema tantsukunstniku partnerid, olgu selleks siis kriitikud, poliitikud, ühiskonnategelased, kultuurikorraldajad või teised, kelle mõtted aitavad avada uusi perspektiive ning teha tantsukunstnike tegemised nähtavaks uue nurga alt.

Lisaks loengutele, töötubadele ja seminaridele saab näha uut, Baltimaade kaasaegsele tantsule pühendatud festivali Baltic Bubble, osaleda tantsukunstnike juhitud linnaekskursioonidel, kohtuda uute ja vanade kolleegidega, sõlmida tööalaseid kontakte jms. 17. - 18. septembrini toimub Tallinnas ka võrgustiku Fresh Tracks Europe kohtumine, mis on pühendatud lastele ja noortele suunatud tantsukunsti toetamiseks.

Registreerumine toimub www.kedja.net kuni 17. juunini. Programmi ülevaade on kättesaadav alates juunist ja detailne programm alates 15. augustist sealsamas.

Projekti “keðja 2012 - 2015” tegevused toimuvad 11 Põhja - ja Baltimaade kaasaegset tantsu viljeleva organisatsiooni koostöös. Ühiseks eesmärgiks: arendada ja tugevdada piirkonna tantsutegevust. Projektil on neli osa.

Esiteks kohtumised, millest üks leiab aset ka Tallinnas. Kohtumistel tahame ergutada tantsukunstnike isiklike võrgustike tekkimist ja jagada erinevate Keðja tegevuste tulemusi. Ajavahemikus 2012-2015 toimub kolm kokkusaamist – Tallinnas, Klaipedas ja Marienhamis.

Teiseks mõttekojad ja mentorlus. Mõttekodadesse kaasame kogenud professionaale kultuurisektori seest, et koos analüüsida tantsukunstiga seonduvaid olulisi teemasid ja välja mõelda konkreetne tegevusplaan kaasaegse tantsukunsti infrastruktuuri loomiseks. Mentorluse eesmärk on stimuleerida professionaalsuse kasvu ja anda võimalus mitte - veel - nii - kogenud produtsentidele - mänedžeridele saada tuge tantsu - ja etenduskunstide maastikul kauem tegutsenud korraldajatelt.

Kolmas tegevusliin, mille Tallinnas samuti fookusesse võtame, on nn tants kirjas (Reading Dance - Writing Dance) ehk tantsu ja tekstidega seonduv. Märksõnadeks töötoad, on - line artiklid ja töögruppide kohtumised, tahame selle projektiosa raames tantsust paremini kirjutama õppida ning anda oma panus kriitilise diskursuse arengusse.

Neljandaks saab alguse kümne erineva Põhja - ja Baltimaade maapiirkonna elu virgutav residentuuriprogramm Wilderness, mis toob residentuuriartisti kokku kohaliku kogukonnaga,  luues sobivad tingimused uute koostöövormide otsimiseks.

Tallinn 2012 kohtumise peakorraldaja on Eesti Tantsukunstnike Liit. Toetavad Euroopa Liidu Culture Programme, Nordic Culture Point, Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.


Kohtumiseni keðjal!

--

Eesti Tantsukunstnike Liit
e-post: [email protected]
tel: +372 56 454 888
www.tantsuliit.ee