Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Katariina Unt tähistab 50. juubelit Sõltumatu Tantsu Laval “Sinust saab tantsija!” etendustega

24.11.2021 09:38

Esmaspäeval, 6. detsembril 2021 50. sünnipäeva pidav näitleja Katariina Unt tähistab juubelit tantsijaks saades. Koreograaf Liis Varese 2020. aastal esietendunud lavastuses "Sinust saab tantsija!" Sõltumatu Tantsu Laval kohtuvad näitleja Katariina Unt ja tantsija Helen Reitsnik, kel mõlemil on soov saada või jääda tantsijaks. 
 
Lavastus "Sinust saab tantsija!" küsib küsimusi, kelleks oleme võimelised saama ja millal; mis võiks anda julguse ja tekitada tahte väljuda valmismustritest ning loobuda etteloodud rollidest. Vabakutselisena tegutsev näitleja ja Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia näitlejatöö lektor Katariina Unt soovib pidulikku sünnipäeva tähistada publiku ees tantsija rolli astudes. 
 
Katariina Unt on tajunud oma loomingulises töös suunamuutust. "Elu on pannud mu senise teatritöö praegu pausile. Selle aja jooksul on toimunud minus väga üllatav nihe ja ma ei saa enam ignoreerida, mis minu kehaga toimub. See on vastupandamatu, kehaline soov tunda rõõmu! Olen õppinud näitlejaks ja mind on saatnud seni teatud erialaspetsiifilise treeningu muster. Võib-olla oleks pidanud minust saama tantsija! Ka juba väljakujunenud professionaalina võib tabada äratundmine, kelleks ma saama pean. Kui see juhtub, ei saa neid otsinguid enam eirata. Sa usaldad seda tungi ning siis läheb väga huvitavaks, aga ka keeruliseks. "Sinust saab tantsija!" küsimused on ka minu küsimused. On eksistentsiaalne, et saan nendega läbi oma loomingu tegeleda, sest ma vajan arengut."
 
Katariina Unt (s. Lauk, 6. dets. 1971. a.) on sündinud Tallinnas, üles kasvanud ning hariduse saanud Pärnus. Ta lõpetas 1994. a. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli 16. lennu näitlejana. Erialast karjääri alustas Tallinna Linnateatris (1994–2002), tegutses mõned aastad vabakutselisena ning jätkas 2007–2015 VAT Teatris. Aastail 2012–2016 oli ta EMTA lavakunstikooli näitlejatöö õppejõud ja 27. lennu juhendaja koos Peeter Raudsepaga. Alates 2017. aastast töötab TÜ Viljandi kultuuriakadeemias näitlejatöö lektorina ning on viimastel aastatel jõudnud ka lavastamise juurde.
 
Olulisemad tunnustused:
1998. ja 2012 . aastal Eesti Teatriliidu naispeaosatäitja preemia
2010. aastal Eesti Teatriuurijate- ja Kriitikute Ühenduse "Hea Teatri Auhind" ja Helmi Tohvelmani nimeline auhind
2015. aastal Eesti Teatriliidu naiskõrvalosatäitja preemia
 
Katariina Undi "Sinust saab tantsija!" lavapartner Helen Reitsnik pälvis Eesti Teatri 2020. aasta tantsuauhinna kui fenomenaalselt esteetika kategooriate ülene, stampidest vaba ja karismaatiline tantsija lavastustes "Sinust saab tantsija!" (Sõltumatu Tantsu Lava ja e⁻lektron), "Habras ilu" ja "FN" (mõlemad Fine5 Tantsuteater).
 
Liis Varese lavastuse "Sinust saab tantsija!" Katariina Undi 50. juubeli etendused toimuvad Sõltumatu Tantsu Laval 5. ja 6. detsembril 2021.