Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Karolin Poska soololavastus etendub Nuukis, Gröönimaal

10.10.2018 16:48

Täna, 10. oktoobril 2018 etendub Karolin Poska soololavastus "thank you. you're welcome THANK YOU you're welcome. thank you" Outervision Tantsufestivalil 2018 – EVOKE. 

Outervision Tantsufestival leiab aset Gröönimaa pealinnas Nuukis 8.-14. oktoobrini. "thank you ..." on Poska esimene soololavastus, mis esietendus 7. juulil 2017 Supersonicumi galeriis, NoTaFe festivalil Viljandis. 

Karolin Poska on vabakutseline tantsukunstnik, kes on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia. 2016/2017 hooajal oli ta Kanuti Gildi SAALi noor kunstnik residentuurs. Oma lavastustes on ta eksperimenteerinud live-elektroonilise muusika ja tantsu piiridega. Lavalises situatsioonis huvitavad teda ootamatused ning manipulatsioon publiku ja etendaja vahel. Käesolevast aastast õpib ta Eesti Kunstiakadeemia kaasaegse kunsti magistrantuuris.

Mis juhtub bakteritega sinu kätel kui sa plaksutad? Kas see teeb neile haiget? Mõtle hetkele, kui sa taipad, et etendus, mida vaatasid, on just lõppenud. Tuled on kustunud, etendaja lavalt lahkunud, valitseb vaikus. Aplaus ei ole veel alanud. Kogu publik mõtleb sama - see on läbi. Sa tahad, et see vaikne hetk kestaks igavesti. Sa ei ole kindel, kust see täpselt algas või kes tegi esimese plaksu, aga äkki levib aplaus kulutulena ning juba plaksutavad kõik. Sina teed automaatselt sama. Nüüd hingavad kõik kergendunult. Su näoilme muutub etenduse vaatamise näost tavaliseks tänavailmeks. Sa märkad inimesi enda ümber. Näed, et nad on hakanud ennast liigutama ja sättima, vahetavad omavahel naeratusi ning pilke.
Sa kuuled endiselt nende aplodeerimist. Mõni plaksutab valjult ja jõuliselt, teine lööb käsi kokku kui kuninganna. Nad kõik plaksutavad samas rütmis. Ära murra süsteemi. Püsi rütmis. 

Idee, esitus: Karolin Poska, helikunstnik: Kenn-Eerik Kannike, valguskunstnik: Ivar Piterskihh, dramaturgiline tugi: Kaie Küünal, foto: Sandra Veermets, kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL, toetaja: Eesti Kultuurkapital 

Outervision on Gröönimaal toimuv tantsufestival, mille fookuses on Põhjamaade tantsijate ja kultuuriorganisatsioonide omavaheline suhtlus eesmärgiga tugevdada ning arendada Põhjamaade ning Gröönimaa tantsumaastikku.