Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

"Karlsson katuselt" ja "Seitse papist maailma" Endla teatris

12.12.2002 00:00

14. detsembril kell 19.00 esietendub Endla teatri suures saalis Astrid Lindgreni "Karlsson katuselt".
See on lugu ühe tavalise väikese poisi tavalisest väikesest unistusest, mis täiesti ootamatul moel täide läheb.
"Karlsson katuselt" on lavastajadebüüdiks Priit Valknale, kelle lavastusmeeskonda kuuluvad veel tunnustatud lavastuskunstnik Iir Hermeliin, muusikaline kujundaja Peeter Konovalov ning liikumisjuht Mall Noormets.
Karlssonit kehastab Endla teatri lavastuses külalisena Tarvo Krall. Väikevenna rollis on Lauri Kink ning Majasokku mängib Sepo Seeman. Koomilist röövlipaari Fillet ja Rullet kehastavad Ago Anderson ja Jüri Vlassov.
Teistes osades Raido Keskküla, Liisa Aibel, Ireen Kennik ja Diana Tammisto.

"Karlsson katuselt" loob Endla suurele lavale dünaamilise ja lapsesõbraliku katuste maailma. Lavastuse kunstnik Iir Hermeliin on lavakujunduse prototüübina kasutanud autentset vaadet, mis avaneb Astrid Lindgreni töölaua tagant Stockholmi Vaasa linnaosa katustele. Kogu lavastuse maailm on salapärane, kuid samas ehtne ning usutav. Põnevust nii väikestele kui suurtele Karlssoni sõpradele pakuvad mitmed muusikalilaadsed trikid ning eriefektid.

14. detsembril kell 17.00 on kõik teatri- ja kunstisõbrad oodatud Endla Teatrigalerii Sammassaali Hille Ermeli - Iir Hermeliini näituse "Seitse papist maailma" avamisele.
Laupäeval avataval näitusel on välja pandud seitsme Iir Hermeliini loodud lavastuste kujunduse saamislugu makettide, kostüümikavandite, reklaamplakatite, eskiiside ning fotode näol. Näha saab ka kevadise Eurovisiooni lauluvõistluse väikest maketti ning eskiise.

Näitus jääb avatuks 6. jaanuarini 2003.