Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Karaoke” Nukuteatri noortestuudios

28.01.2007 13:49

Pühapäeval, 28. jaanuaril kell 19.30 esietendub Eesti Nuku- ja Noorsooteatri ovaalsaalis noortestuudio dokumentaallavastus "Karaoke".

Kaksteist noort vanuses 16-19 aastat kõnelevad kahe tunni jooksul neid puudutavatel teemadel. Publiku ees pihtimuslike lugude rääkimine nõuab keskkoolinoortelt samasugust julgust ja eneseületamist kui karaokelaulmine.

Lavastuse on kokku pannud teatri N099 näitleja Jaak Prints, kes noori teist aastat stuudios õpetab. Kunstnikutöö tegi Eesti Kunstiakadeemia kolmanda kursuse tudeng Marion Undusk, kes on varasematel aastatelgi noortestuudioga koostööd teinud. Videomontaaži autor on Maarja Pärsim.

Jaak Prints: "Kui ma paar aastat tagasi "Vanemuise" teatris töötasin, elasin Pepleri tänava ühiselamus, mille keldris tegutses nädalavahetuseti karaokebaar. Ja kuigi mu tuba oli kolmandal korrusel, lubasid küprokseinad mindki lahkelt kuulata õhtusi ülesastumisi. Ma ei pea end teab mis laulumeheks, aga kui keegi mööda laulis, sain aru, et noodid jäid esitajal tabamata. Hommikuseks prooviks välja puhata püüdes imetlesin aga nende inimeste julgust olla oma kuulajate ees küündimatu, saamatu, haavatav. Sarnane imetlus valdab mind, kui kuulan neid noori inimesi kõnelemas neid puudutavatel teemadel. Vaid selle vahega, et siin ei kõlise õllekannud, ei mürtsu kõlarid, ei jaura külastajad ning õhkki pole suitsust lämbe."

Räägivad: Taavi Eilat, Ketter Habakukk, Birgit Hallist, Kadri Kalda, Laura Kalle, Hardi Keerutaja, Jarmo Murumaa, Siim Sutt, Jaanika Tammaru, Kaarel Targo, Linda Vaher ja Kerttu Veske.

Etendused toimuvad kuuel õhtul veebruaris, etendus kestab kaks tundi ja on ilma vaheajata.
www.noorsooteater.ee