Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kaplinski “Liblikas ja peegel” Endlas

02.12.2006 11:59

Laupäeval, 2. detsembril esietendub Endla teatris Jaan Kaplinski näidend "Liblikas ja peegel". Mitmetahuline teos avab ühtaegu nii elu igapäevased kui eksistentsialistlikud sõlmküsimused.

"Endla eesti dramaturgia aastasse näidendit valides intrigeeris mind Kaplinski tekstis maise ja ebamaise maailma põimumine. See lugu on ühtaegu nii idamaiselt salapärane kui eestipäraselt lihtne ning argine," kirjeldab lavastaja Madis Kalmet. "See on näidend, milles igaüks võib ära tunda eneseotsimise, armastuse ja pereelu valuskibeda tõe. Kaplinski aus ja samas poeetiline lähenemisviis oma tegelastele on kindlasti põnevaks väljakutseks näitlejatele. Julgen tunnistada, et see näidend kiirgab sügavat soojust ja armastust, ja see saab väljenduda ainult inimeste, seega laval näitlejate kaudu. Tekst kannab väärtusi, mis peaksid puudutama meid kõiki, täna ja alati. Tsiteerides näidendit - iga inimene peab aru andma iga hea sõna eest, mis ta ütlemata on jätnud."

Kaplinski kirjutas "Liblika ja peegli" 1980. aastal. Varem on see etendunud Ugalas 1982 Priit Pedajase lavastuses.

Uuslavastus on tähelepanuväärne ka mitme debüüdi poolest: Jaan Kaplinskit lavastatakse Endlas esimest korda, peaosades astuvad üles sügisel näitetrupiga liitunud Märt Avandi ja Karin Tammaru. Külalistena teevad kaasa Kersti Heinloo ja Draamateatri staažikas näitleja Guido Kangur. Näidendi originaalmuusika autor on Riho Sibul, kunstnik Silver Vahtre ja valguskunstnik Margus Vaigur.

Ülle Jantson
Endla teater
avalike suhete juht
442 0646 / 516 3133
ylle@endla.ee
www.endla.ee