Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kanutis räägitakse tantsust, kunstniku vastutusest ja kunsti kvaliteedist

22.04.2008 12:04

22.-23. aprillil 2008 toimub Kanuti Gildi SAALis sümpoosion "Räägime tantsust: kunstniku vastutus ja kvaliteet kunstis".

Juba kolmandat aastat korraldab Kanuti Gildi SAAL sümpoosioni, kus keskendutakse lavakunsti küsimustele. Arutelude eesmärgiks on sisulise, loova arutelu elavdamine (tantsu)kunsti teemadel. Esimesel aastal tekitasid ägedaid arutelusid tantsukunsti identiteedilised probleemid. Tants ei ela aga omaette, isoleeritud maailmas ning seetõttu sai kohe selgeks, et esiletõstetud küsimused olid aktuaalsed ka teistele lava- ja visuaalkunsti valdkondadele. Aasta tagasi olid teemadeks alastus laval ja provokatsioon kunstis. Seekord viskame õhku taas kaks teemat: kunstniku vastutus ja kvaliteet kunstis.

T / 22.04 / kell 19:30 KVALITEET KUNSTIS

Alustame teemaga, mis teoreetikutele ja praktikutele kõneainet pakkunud taas just viimasel ajal - kas kunsti saab hinnata ja mõõta? Miks on seda vaja? Kellele on seda vaja? Kui ei saa moodustada TOP 10, siis kuidas me teame, mis on kvaliteetne? Nagu ikka, kutsume ettekannetega kohale nii praktikud kui teoreetikud.

19:30 Indrek Saar
19:50 Laur Kaunissaare
20:10 Andres Noormets
20:30 Berk Vaher
20:50 paus
21:00 arutelu, moderaator Mihkel Raud

K / 23.04 / kell 19:30 KUNSTNIKU VASTUTUS

Kolmapäeval liigume edasi ka juba ammuse aruteluteema juurde ühiskonnas - kunstniku vastutus. Mis on selle mõiste olemus? Kelle või mille ees vastutus võiks tekkida? Miks ajalooliselt tekib ikka ja jälle erinevates ühiskondades see küsimus? Kas võimalik vastutus tiivustab kunstnikku või kärbib tegutsemistahet? Teemat oleme lahti rääkima palunud nii praktikud kui teoreetikud.

19:30 Rael Artel
19:50 Reet Aus
20:10 Krõõt Juurak
20:30 Jan Kaus
20:50 paus
21:00 arutelu, moderaator Taavi Eelmaa

Üritus´on tasuta ja seda toetab Eesti Kultuurkapital.