Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kanuti ja Krahl peavad Maikellukese päevi

29.05.2008 14:07

Neljapäeval, 29. mail toimub Kanuti Gildi SAAL’is ja Von Krahli Teatris paganlik kevadpidustus Maikellukese Päevad - sündmus, millega kohalikud, loomeliigid tähistavad talveunejärgset lille võitu lume üle ja interdistsiplinaarsete tegude läbi koondub ühte päeva muusika, luule, tants, kunst ja lavakunst. 

Peaesinejatena astuvad üles Eriti Kurva Muusika Ansambel (EKMA) oma viimase etendusega „Dagerrotüübid” ja Eesti vanima sõltumatu plaadifirma Muusika ja Kunsti Dünaamilise Koondise (MKDK) ühendorkester. Tegu on alternatiiv- ja süvamuusikute esmakordse ühisesinemisega, kus ansamblite Lippajad, BF, Phlox, Romb ja Atlas pillimängijad ja koor esitavad igihaljaid viise MKDK varasalvest. Kaasa teevad ka külalised Liis Jürgens (harf), Ülo Krigul (tuuba, klahvpillid), Jaan Pehk (vokaal) jt. « Taevas rebeneb, Â» on nad ise lubanud.

MTÜ Kirbutsirkus toob lavale tantsuetenduse „Miks eesti naised tantsivad?”, kus tantsivad lõviosas daamid, kes muidu ei tantsi (Mari-Liis Roos, Liina Keevallik, Liina Vahtrik, Katrin Essenson, Klaire Kolmann, Maria Hansar). Soolonumbritega astuvad üles Aita Vaher,  Jaak Johanson, Peeter Jalakas, Kristina Paškevičius, Vormsi Enn, Ardo Ran Varres.

Avalöök antakse kell 13.00 Von Krahli baaris konverents-vaidlusega „Professionaalsus, amatöörlus ja haltuura mängulistes kunstides“, mille eestvedajateks on Anders Härm ja Marco Laimre.

Hiljem võib Kanuti Gildi SAALi luuleklubis kuulda tuntud ja tundmatute poeetide luulet nende endi esituses. Kahe maja vahel saab kogu päeva jooksul nautida Silja Saarepuu ja Villu Plingi poolt püstitatud haisuinstallatsiooni.

Üritust toetavad: Kanuti Gildi SAAL, Von Krahli Teater, Kultuurkapital, Kultuuriväärtuste Amet, MTÜ Kirbutsirkus, Saku Õlletehas.

Täpne kava ja piletiinfo vt:  www.saal.ee ja www.vonkrahl.ee