Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kanuti Gildi SAALis jätkub sari “Kuidas ma vaatan tantsu?”

25.01.2010 11:18

Teisipäeval, 26. jaanuaril kell 19.30 toimub Kanuti Gildi SAALis järjekordne vestlusõhtu sarjast "Suud puhtaks! ehk Kuidas ma vaatan tantsu?". Seekord  räägivad oma nägemusest Kairi Prints ja Tiiu Laks.

Vahel märkab pärast etendusi nii Kanuti Gildi SAALis kui ka mujal, kus kaasaegset tantsu näeb, publiku silmis mingit ebalust. Tihti jääb mulje, et inimesed ei saa lavastustele "konksu taha", ei oska enda jaoks sõnastada, kuidas see neile mõjub. Isegi siis, kui meeldis.
Just sellepärast ongi Kanuti Gildi SAALis vestluste sari "Suud puhtaks!", mille raames kaks kunstidega (aga mitte ehk tingimata just kunstidega) seotud inimest vestlevad omavahel tantsust. Kuidas nad seda vastu võtavad? Millised mõtted tekivad? Mille poolest erineb tantsulavastuste vastuvõtt teiste etenduskunstide omast? Kas tants on segasem või konkreetsem kui mõni muu kunstivaldkond? Milliste sõnadega neid muljeid kirjeldada? Kõik selleks, et püüda jõuda mingi tantsust kõnelemise keeleni. Ja muidugi selleks, et kuulda nende inimeste kogemusi.

Kairi Prints on Tallinna Ülikooli Eesti Humanitaarinstituudi filosoofiamagistrant ning õppejõud. Avaldanud teatri- ja tantsukirjutisi ajalehtedes Postimees, Sirp ja Eesti Ekspress ning ajakirjas Teater Muusika Kino.

Tiiu Laks on õppinud Tartu Ülikoolis ajakirjandust, kommunikatsiooni ja teatriteadust. Avaldanud teatri- ja tantsukirjutisi ajalehes Sirp ning ajakirjas Teater Muusika Kino ja on Eesti Päevalehe  ajakirjanik.

Vestlust juhib Laur Kaunissaare.

"Suud puhtaks!" jätkub 16. veebruaril, kui osalejateks on Kaia Jäppinen ja Rein Sikk ning 8. märtsil, kui saab kuulda Lea Tormise ja Leenu Nigu mõtteid.

Toetab Eesti Kultuurkapital
Sissepääs tasuta!

Lisainfo: Laur Kaunissaare 55600405
www.saal.ee