Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kanuti Gildi SAALis esietendub “ZUGA lastekas”

11.11.2004 16:11

Pühapäeval, 14. novembril esietendub Kanuti Gildi SAALis ZUGA ühendatud tantsijate lavastus "ZUGA lastekas".
Aasta lõpuni oodatakse pühapäeviti Kanuti Gildi SAALi 6- kuni 10-aastaseid vaatajaid, sest just neile on see etendus mõeldud.

Tegijate jaoks on põnev proovida, kuidas lapsed näevad tantsu ja liikumist. Kas nende fantaasia hakkab tööle nähes kahte keha üksteise ümber mässinult mööda põrandat ronimas. Kas nad näevad selles kuuseokast tassivat sipelgat ja vaatavad põnevusega või ütlevad, et see pole ju tants. Või on nende jaoks põnevad üksteisele lähenevad põlved või itsitavad varbad?
ZUGA kavatsuseks oli teha lavastus, mis oleks vaatajate fantaasiat ergutav ja kaasatõmbav. Liikumistega antakse kätte niidiotsi, kust ise oma lugu edasi mõelda. Pakutakse vaatamiseks igapäevaelus harjumatuid olekuid ja olukordi. Lastele jääb võimalus ise mõelda, kas harali jalgadega liikuv inimene on tema jaoks putukas või ho
opis müstiline kombitsatega olend või on see ilus tants või … Lastel on võimalik ka ise mängu sekkuda, kas tormilise reageeringu või mängulustiga, võib-olla tekib hoopis soov hetkel toimuvat sõbraga arutada. See kõik on lubatud.

Selleks on saali palutud ainult 6- kuni 10-aastased vaatajad. Vanematele ja õpetajatele, kes saadavad lapsed etendusele, on mõelnud eraldi programm "puhvetis", kus saab juua teed ja kohvi, mängida lauamänge ning vaadata multifilme.

"ZUGA lasteka" idee ja teostus pärineb Kaja Tikaselt, Tiina Mölderilt ja Helen Reitsnikult. Lavastuse kunstnik on Kalle Tikas ning multifilmide autor Maike Lond. 
 

ZUGA ühendatud tantsijad tulid kokku 1999. aastal. Tänaseks on nad loonud 9 lavastust ning esinetud on Leedus, Poolas, Venemaal, Rootsis, Soomes, Saksamaal, Rumeenias, Hollandis, Inglismaal ja USA-s.

 

"ZUGA lasteka" etendused toimuvad 14., 21. ja 28. novembril ning 5., 12., 19. detsembril algusega kell 12.00 Kanuti Gildi SAALi stuudios.

 

Info ja piletid:
64 64 704
[email protected]