Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kanuti Gildi SAALi vestlusring: Queer rage kaasaegse kunsti meetodina

12.11.2013 16:31

VESTLUSRING: Queer rage kaasaegse kunsti meetodina
Esmaspäeval, 18. novembril kell 18.00 Kanuti Gildi SAALi keldrisaalis - sissepääs Pühavaimu 5

Vestlusringi veavad kunstiteadlane Rebeka Põldsam ja kunstnik Maike Lond. Kõne alla tulevad Maike Londi looming, Antonia Baehri, Zoe Leonardi, Ana Hoffneri ja teiste performance-kunstnike looming. Mis on queer kunstipraktika? Kas see on kunst, mis vaeb eksplitsiitselt soolisust ja seksuaalsust või on tegemist kogu ühiskonda kritiseeriva meetodiga? Mis on selle valusa kriitika eesmärk?

Judith Halberstam on kirjutanud artiklis "The Anti-Social Turn in Queer Studies" queer teooria hiljutisest anti-sotsiaalsest pöördest: "Radikaalne passiivsus tähendab pöörata ära viisakusi vahetavast mugavusalast, et omaks võtta tõeliselt poliitiline negatiivsus, mis lubab seekord läbikukkuda, tekitada segadust, asjad täiesti pekki keerata, olla vali, sõnakuulmatu, ebaviisakas, tekitada kibestumist, virutada vastu, öelda oma arvamus valjusti välja, häirida, mõrvata, šokeerida ja lämmatada ja teha kõiki pisut vähem õnnelikuks!"

Ühtlasi on vestlusring sissejuhatuseks järgmisel õhtul etenduvale White on White duo performance'ile "#6 - Queer Sells".