Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kanuti Gildi SAALi omaalgatuslikud etenduskunstide auhinnad on jagatud

30.04.2018 14:40

Rahvusvahelisel tantsupäeval, 29. aprillil tegi Kanuti Gildi SAAL koos huvilistega väljasõidu TANTS(U)GALAle, kus esitleti TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti diplomandide lavastusi ja mis lõpetas 13. korda toimunud Viljandi Tantsunädala.

TANTS(U)GALA raames anti üle Kanuti Gildi SAALi tantsupäeva hommikusöökidel välja antud Sõltumatu Etenduskunsti Auhindade traditsioonist välja kasvanud omaalgatuslikke preemiaid. Seekord jagati tunnustust järgnevalt:

- Patrick R. Vesi auhinna ennastsalgava tegevuse eest etenduskunstide välja 2017. aastal sai Iggy Lond Malmborg.

- Henri Hüti nimelise muusikalise kujunduse eripreemia sai Jakob Juhkam subkultuurse terviku loomise eest lavastuses "The Dreamers".

- Oliver Kulpsoo nimelise auhinna sai Raho Aadla.

- Sandra Jõgeva poolt algatatud ja žürii hääletuse tulemusel pälvis esmakordse Kallutatud Jõu Preemia Kultuuriministeeriumi kunstinõunik Maria-Kristiina Soomre. Tema enda väljendit kasutades "kunstipoliitika korrastamine" on saanud ägedate vastulausete ja protestide osaliseks, mis on leidnud väljundi nii arvamusartiklites, publitseeritud vestlusringides kui sotsiaalmeedia postitustes ja diskussioonides. Eravestlustest rääkimata. Soomre otsustele on ette heidetud kunstirahade koondumist kitsa ringkonna kätte, ebademokraatlikkust kunstirahade jagamisel ja kunstielu võtmist äärmiselt Tallinna-keskselt. Eriti teravat kriitikat on pälvinud tema otsus kaotada ära seni kõigile avatud Kultuuriministeeriumi galeriitaotluste voor 2016. a lõpus. Esimese Ojasoo ja Semperi nimelise Pereväärtuste Preemia pälvis eraeluline paar, kes on andnud oma parima, muutmaks riiklikku institutsiooni seda kahekesi juhtides millegi perefirma sarnaseks. Selle laureaadid on Tallinna Kunstihoone juhataja Taaniel Raudsepp ja sama asutuse kuraator Anneli Porri. Lisaks ilma konkursita oma elukaaslase vastutavale ametikohale töölevõtmise võib Tallinna Kunstihoone tegevuse puhul võitjapaari ajal esile tõsta selle tööpõhimõtete senisest läbipaistmatumateks muutmist, avaliku ja korralise näituseprojektide konkursi kaotamist, Kunstihoone nõukogu arvulist vähendamist. Viimasel ajal on paksu verd tekitanud Kunstihoone soov saada osa nende näitustel eksponeeritud kunstiteoste ka hilisemast müügisummast.


Lisainfo:
Eneli Järs
[email protected] / +3725069655
Kanuti Gildi SAAL / www.saal.ee