Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kanuti Gildi SAALi hooaja lõpetab nu.unioon

03.06.2008 14:52

Kanuti Gildi SAALi 6. hooaja lõpetab loominguline ühendus nu.unioon oma lavastusega „LP 12’’ 33 1/3 rpm”.

Loomingulisse ühendusse nu.unioon kuuluvad need, kes kunagi Viljandi Kultuurikolledzis koos olid, siis laiali läksid, vahepeal taasühinesid (Baltoscandal 2006) ja eelmisel suvel uuesti oma loominguliste sõprdega kokku tulid, et kokku panna lavastus „LP 12’’ 33 1/3 rpm“, mis esietendus Augusti TantsuFestivalil Kanuti Gildi SAALis.

nu.uniooni prooviperiood toimus kahes osas PAF-is (PerformingArtsForum / Prantsusmaal) ja Kanuti Gildi SAALis ning sellega on seotud suur hulk eripalgelisi inimesi, kes kõik tuntud Eesti teatrimaastikul: Peeter Rästas, Andres Noormets, Ingrid Isotamm, Anneli Rahkema, Marianne Kütt, Triinu Pungits, Eve Noormets, Erni Kask, Helgur Rosental, Päär Pärenson, Raido Mägi ja Taavi Varm.

Salakeelena kõlava pealkirjaga lavastuse kohta on neil öelda järgmist: „LP 12’’ 33 1/3 rpm“ on album. Kaheteistkümne looga (+ ehk mõni bonus track), kaheteistkümne erineva esitajaga. See album pannakse Kanuti Gildi SAALis peale, puhastatakse - nõel vajub rajale, kuuldub krabinat ja ta hakkab mängima. „33 1/3 revolutions per minute.” On teatrit, tantsu, visuaale, muusikat - loomingut ja elu.

3. ja 4. juunil paneb loominguline üksus nu.unioon selle albumi Tallinnas viimast korda keerlema, korra saab lavastust näha veel NoTaFel Viljandis. On kuidagi blues, aga loodetavasti hea tunne... Etendused algavad hilisõhtul, kell 23:00, kui Vanalinna Päevade välisüritused on lõppenud.     

nu.uniooni tegemistele saab kaasa elada nende kodulehel www.nuunioon.ee. Juba on käimas ka uue lavastuse proovid.

Lisainformatsioon - Priit Raud 5010419
Pressifotod - Kristiina Kütt - [email protected]