Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kanuti Gildi SAALi 15. hooaja Vertikaalstart

13.09.2015 17:54

Vertikaalstart 2015
SAAL on esimene sõltumatu ja trupitu etenduskunstide keskus, mis loodi pärast Eesti iseseisvuse taastamist. 

Traditsiooniliselt avab Kanuti Gildi SAAL hooaja üritusega Vertikaalstart, kus astuvad üles kunstnikud ja residendid, kes heidavad valgust oma ideedele, mille kallal hakkavad nad hooaja jooksul SAALis töötama. Vertikaalstart toimub 18. septembril, algusega kell 19.30.

Vertikaalstardil osalevad kunstnikud: Alissa Šnaider; Lond Malmborg; Juha Valkeapää, Renzo Van Steenbergen, Emer Värk; Paul Piik, Henrik Kalmet, Paavo Piik / Kinoteater; Riina Maidre, Nero Urke; Raho Aadla; Liis Vares; Maria Metsalu; Karl Saks; Taavi Kerikmäe, Mart Soo / Improtest; Taarka Pärimusteater.
 
On huvitav tõdeda, et paljud just äsja lõppenud SAAL Biennaali mõtted kanduvad edasi ka hooaega esietenduste ja muu tegevuse näol. Luubi all on lavastuste vormiline ümbersõnastamine, identiteedi ning kunsti, kunstniku ja ühiskonna vaheliste seoste otsingud. Õhus on muutusi. 
 
Alissa Šnaider viibis mõnda aega Eestist eemal, aga nüüdseks on ta uuesti meie oludega kohanenud. Seda on näha sellest, missuguse tugeva loojate meeskonna on ta kogunud enda ümber hooaja avaesietenduseks lavastusega "Three Left Hours (everybody's piece)". Sellistelt tipptegijatelt on õigus oodata põnevaid otsingulisi lahendusi.
 
Käesoleval hooajal proovime koos mõtestada uuriva residentuuri ja lavastuse väljatoomise vahelisi erinevaid koostööformaate noorte residentide Liis Varese ja Raho Aadlaga. Oktoobris alustab Raho Aadla omapärast lühivormide sarja, mille puhul iga järgnev üritus on eelmise edasiarendus.
 
Septembrikuiseks Püha Vaimu SAALi residendiks on hetkel Amsterdamis õppiv Maria Metsalu, kelle tegemistest kodumaal veel palju ei teata. Noored on teemaks ka suvel Kuressaares esietendunud Aare Toikka ja lavaka 27. lennu lavastuses “Ekke Moor”. Sügisel saab seda noorte tulevärki näha Tallinnas. 

Järgmise esietenduse toovad sel hooajal välja rahvusvaheline tandem Lond Malmborg, kes lisaks sellele on ka väga aktiivselt liikumas oma töödega Euroopas erinevatel festivalidel. Juubelihooaja teises pooles on oodata veel esietendusi rahvusvaheliselt triolt Emer Värk, Renzo Van Steenbergen ja Juha Valkeapää ning kodumaiselt duetilt Riina Maidre ja Nero Urke. Uue esietenduseni Kanuti Gildi SAALis jõuab ka Kinoteater.

Vaata programmiinfot Kanuti Gildi SAALi kodulehelt.