Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kanuti Gildi SAAL tuleb Tartusse

26.09.2014 16:24

2. ja 3. oktoobril on Kanuti Gildi SAAL Tartus, et näidata Tartu Uues Teatris värskemaid ja tähelepanu pälvinud lavastusi. Kahe päeva jooksul saab näha nelja erinevat eelmisel ja juba ka sel hooajal esietendunud lavastust.

2. oktoobri õhtut alustab Rene Köster soololavastusega “TzionTzion”. Selle omapärase tänavatantsu ja kaasaegset tantsu sünteesi põhjaks on Kabbalah' esoteeriline viide Tzioni kohta, kus spirituaalset punkti, millest reaalsus tõuseb, loetakse kõige alguseks. Samas on seal Tzionist räägitud kui tegelasest, kes on üks hetk unustatud ja maha jäetud sama maailma poolt, mille ta ise lõi. Laval käsitleb autor taolist lõhestunud isiksust läbi liikumise ja muusika, uurides, kui palju erinevaid iseloome saab läbi keha korraga edasi anda. Lavastus pälvis 2013. aasta Teatriauhindade jagamisel Kristallkingakese auhinna.

Kaja KannÕhtut jätkab Kaja Kann, kelle soololavastus “Be Real My Dear” on osa palju meedia tähelepanu äratanud kolmeosalisest projektist “Knit the World”, kus Kann teeb oma elust kunstiprojekti. Raamat “ERATEE” ilmus novembris 2013 ning näitus “Kes varastas päeva” avati Tallinna Balti jaama tunnelis veebruaris 2014. Kõik sai alguse, kui Kaja elus sai üks ring täis ja 2011. aastal kolis ta maale elama. Aasta jooksul kirjutatud päevikust sai raamat, köögiaknast tehtud fotodest näitus ning kõigest sellest muust, mis fotodele ning raamatusse ei mahtunud, lavastus.

RENATE KEERD, MARIA IBARRETXE  (EST-ESP) 3. oktoobril saab näha just Tallinnas esietendunud tantsulavastust “Pink Flamingos, Crazy Horses”, autorid ja laval tartlastele koreograafi-lavastajana tuttav Renate Keerd (end. Valme) ja Maria Ibarretxe Bilbaost. Põhirõhk on sõnal “mäng”. Tegu on vürtsika ja mängulise tantsulavastusega. 

SAALi nädalalõpu Tartu Uues Teatris lõpetab etenduskunstnik Maike Lond loeng-etendusega “10 journeys to a place where nothing happens*”. See on subjektiivse uurimustöö tulemus, mis vaatleb viimase aja poliitilist trendi ühendada kultuuri- ja erasektori finantsilised huvid ning selle võimalikke resultaate. Lavastus on hetkel pikal Euroopa tuuril, möödunud nädalavahetusel külastati Rotterdami publikut ning ees on lähikuudel veel Helsingi ja Brüssel. Etendus on inglise keeles.Maike Lond, 10 journeys

Kava:
2.10 kell 19:00 Rene Köster “Tzion”
2.10 kell 20:30 Kaja Kann “Be Real My Dear”
3.10 kell 19:00 Renate Keerd ja Maria Ibarretxe “Pink Flamingos, Crazy Horses”
3.10 kell 20:30 Maike Lond “10 journeys to a place where nothing happens”

Piletid eelmüügis Piletilevis 7/10 EUR ja pool tundi enne algust kohapeal 9/12 EUR.
Õhtu pilet 10/14€, tagab sissepääsu kahele etendusele.
Etendused toimuvad Tartu Uues Teatris, aadressil Lai 37, Tartu.
Lisainfo: www.saal.ee ja www.uusteater.ee

Kontakt:
Eneli Järs
tel.: +372 5069655 / e-mail: eneli@saal.ee
Kanuti Gildi SAAL
www.saal.ee