Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kanuti Gildi SAAL tähistab Eesti Vabariigi sünnipäeva Riias ja Helsingis

08.02.2018 15:18

Koostöös Läti Uue Teatri Instituudiga toimub 15.–18. veebruarini 2018 Riias eesti kaasaegsete etenduskunstide festival LATEST ning Soome moodsa kunsti muuseumi teater Kiasma on kutsunud erinevad Eesti kaasaegse (etendus)kunsti esindajad Helsingisse 21.–25. veebruarini, et tähistada Eesti 100. juubelit.

Riias toimuv festival LATEST kutsub avastama Eesti kaasaegset etenduskunsti, vaadeldes noorte kunstnike meeleolusid Eesti Vabariigi 100. aastapäeva pidustuste valguses ning lähemalt uurides Eesti ja Läti kunstnike koostööpotentsiaali. Programmi keskne üritus on Läti ja Eesti kunstnike kollektiivne produktsioon, millesse on kaasatud – lavastaja Valters Sīlis, kunstnik Kristina Norman, koreograafid Karolin Poska ja Joanna Kalm, helilooja Toms Auniņš, stsenograafid Epp Kubu ja Austra Hauks, dramaturg ja lavastaja Kāris Krūmiņš. Nende inspiratsiooniallikaks on Liivimaa etniline kogukond Läti ja Eesti riikide asutamise ja taasasutamise ajal. Külalisetenduste programmis on lisaks Teater NO99, Iggy Lond Malmborgi, Maike Lond Malmborgi, Mart Kangro- Juhan Ulfsak- Eero Epneri lavastused. Projekti algatajateks ja kaasprodutsentideks on Läti Uue Teatri Instituut ja Kanuti Gildi SAAL. See on osa Läti ja Eesti 100. sünnipäeva programmist. Toetavad Läti Kultuuriministeerium ja EV100.

Helsingis aset leidev Eesti kaasaegse (etendus)kunsti festival UUE on moodsa kunsti muuseumi Kiasma poolt algatatud viiepäevane festival, et tähistada Eesti 100. juubelit. Külla on kutsutud erinevate valdkondade ärksameelsed kunstnikud: Flo Kasearu, Iggy Lond Malmborg, Maria Metsalu, Merike Estna, Kristina Norman, Teater NO99 ja SU-MU ning lisaks loovad konteksti Anu Allas ja Maria Arusoo. UUE festival saab teoks Kiasma näituse There and Back Again raames.

Lisainfo:

Kontakt:
Eneli Järs
+372 5069655 / [email protected]
Kanuti Gildi SAAL / www.saal.ee