Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kanuti Gildi SAAL sel nädalal uute lavastustega Tartus

06.10.2015 15:05

8. ja 9. oktoobril sõidab Kanuti Gildi SAAL Tartusse, et näidata Tartu Uues Teatris värskemaid SAALis esietendunud lavastusi koreograafidelt Rene ja Carmel Kösterilt ning Alissa Šnaiderilt.
Kava:
8.10 kell 19.00 Alissa Šnaider "Three Left Hours (everybody's piece)"
9.10 kell 19.00 Carmel Köster ja Rene Köster "RSKSD"

Piletid eelmüügis Piletilevis 7/10 EUR ja pool tundi enne algust kohapeal 9/12 EUR.
Etendused toimuvad Tartu Uues Teatris, aadressil Lai 37, Tartu.

Three Left Hours (verybody's piece)Neljapäeval, 8. oktoobril on laval eelmisel nädalal Tallinnas esietendunud Alissa Šnaideri lavastus "Three Left Hours (everybody's piece)". Amsterdamis etenduskunste õppinud ja nüüd taas Eestis tegutsev Alissa Šnaider otsib oma uues lavastuses viisi, kuidas väljendada üha valdamavaks muutuvat tendentsi - kõike on korraga liiga palju ja rööprapsimine ning sellega paratamatult kaasnev taju fragmenteerumine on muutunud totaalseks meinstriimiks. Ta toob kokku erinevad kunstnikud ning vormib nende helikunstnike, etendajate, valguskunstnike ja dramaturgide suveräänsetest panustest kokku terviku, mis on suurem, kui osade summa ning just sellepärast on lavastuse žanrimääratluseks "everybody's piece".
Lavastuses osalevad Alissa Šnaider, Kaja Kann, Renzo Van Steenbergen, Oliver Kulpsoo, Mairika Plakso, Taavi Eelmaa ja Laur Kaunissaare. Lavastus kestab kolm tundi ja on mitme vaheajaga.

RSKSDReedel, 9. oktoobril saab näha kevadel Tallinnas esietendunud Carmel ja Rene Kösteri hoogsat tantsulavastust "RSKSD". Lavastuse märksõnadeks on personaalsus, dünaamilisus, ausus ja alastus, seda nii koreograafias kui ka ruumis. "RSKSD" käsitleb ego, sotsiaalset keskkonda, teadvust/alateadvust ja vabanemist. Lavastuse lähtepunktiks on kõigi lavastuses osalevate tantsijate poolt kirja pandud vaimsed ja füüsilised raskused ja probleemid, mida hakati koos lahkama eesmärgiga sõeluda välja pseudoprobleemidest tegelikud.
Laval on Kreete Pillenberg, Helina Reinjärv, Janina Sarantšina, Rene Köster ja Carmel Köster.

Lisainfo: www.saal.ee ja www.uusteater.ee