Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kanuti Gildi SAAL lõpetab oma 9. hooaja tasuta linastus-etendusega

10.06.2010 15:16

Stsenaarium ja lavastus: Andres Keil
Lühifilmide režii: Jüri-Illimar Reinberg-Šestakov (Revolver Film)
Filmikunstnik: Anu Jääts
Linastus-etenduste kunstnik: Kristina Põllu
Mängivad: Maarja Jakobson, Elina Pähklimägi, Raimo Pass, Rain Tolk, Andres Keil
Laval: Helen Rekkor, Andres Keil

"Kolm värvi. Eesti" on Tartu Uue Teatri 3faasiline poliitilise teatri projekt, mille eesmärgiks on Eesti poliitilise elu kaardistamine kolme aasta jooksul, muutuste fikseerimine, kriitiline kujutamine.

Projekti teine faas on linastus-etenduste sari "Kolm värvi. Eesti 2010. Must", mille eesmärgiks on Eesti elu kujutamine 2010. aastal nii reaalselt kui hüpoteetiliselt, mõningases kõverpeeglis. Tegemist on nö legofilmiga, mistõttu võiks ideeliselt teise faasi žanrimääratlus olla film, ent mitte päris film – selline, mida näidatakse kinodes ja filmifestivalidel, kuigi lõviosa film-etendustest leiab aset kahemõõtmeliselt valgel linal. Selles võib leida elemente performance'ist, häppeningist ja teatrist niikuinii.

Maist novembrini Tartus Genialistide Klubis ja Tallinnas Kanuti Gildi SAALis toimuvad kuus linastus-etendust sisaldavad nii lühifilme, erinevate Eestis elavate inimeste film-esseid, arhiivikaadreid kui ka tänavaintervjuusid. Kõik etendused on erinevad.

11. juuni teema on ALKOHOLISM.


*
"Kolm värvi. Eesti" esimene faas sisaldas juunis 2009 etenduse korras toimunud avalikke intervjuusid suuremate poliitiliste erakondade juhtfiguuridega ja ühiskonna võtmeisikutega. Kolmandaks faasiks on lavastus, mis koondab endasse eelneva kahe faasi jooksul kogunenud materjali, valimiseelse propaganda, parteide valimisprogrammid, autorite kommentaarid ja "terve mõistuse hääle". "Kolm värvi. Eesti 2011. Valge" esietendub Tartu Uues Teatris veebruaris 2011.