Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kanuti Gildi SAAL ja Tartu Uus Teater vahetavad sel nädalal teatrimajad

22.04.2013 17:50

25.–27. aprillini kolib Kanuti Gildi SAAL kolme erineva lavastusega Tartu Uude Teatrisse. Samal nädalal näitab Tartu Uus teater oma kolme lavastust Tallinnas, Kanuti Gildi SAALis.

Tartus tuleb esitamisele kolm eripärast ja erilist tähelepanu pälvinud tantsulavastust käesolevast hooajast. Kolmpäevaku avab 25. aprillil ZUGA ÜHENDATUD TANTSIJAD veebruaris esietendunud lavastusega “Zuga teab tõde”. Zuga on protsessi kaasanud noore koreograafi Karl Saksa Tartust ning koos on erineva tausta ja arusaamadega inimesed pannud oma kogemused ja keele lavalisse olukorda, et luua ühine töö. Tegemist on
tantsu- ja liikumisetendusega, mis on võtnud fookusesse koosolemise ja selle erivarjundid. Lavastust saab näha ka 26. aprillil Viljandi Tantsunädalal.

26. aprillil esitab CABARET RHIZOME Tartus verivärsket ja palju tähelepanu pälvinud lavastust “Mutantants”, mis seob tuhande erineva tantsu elemendid kokku üheks pikaks katkematuks seadeks. Tegu on tantsuantropoloogilise uuringuga - seades erinevate tantsude elemente kronoloogilistesse ja pärimuslikesse hierarhiatesse, võime me näha erinevate polkaversioonide arengut ja teekonda Kesk-Euroopa seltskonnatantsust chicago polkani või täheldada eriskummalisi sarnasusi kaasaegse klubimuusika taktis õõtsuvate rahvamasside ja end transini tantsivate pärismaalaste vahel. Tantsivad Johannes Veski, Anatoli Tafitšuk, Päär Pärenson ja Joonas Parve.

27. aprillil näeb TÕNIS NIINEMETSA soololavastust "Ulg". "Ulg" on Tõnis Niinemetsa soolodebüüt tantsuteatri vallas ning lavastuse aluseks on võetud Chuck Palahniuki teos "Fight Club" ning Ameerika luuletaja Allen Ginsberg. Tõnis Niinemets on Von Krahli Teatri noor näitleja. 25. aprillil saab sama lavastust näha ka Viljandi Tantsunädalal. Kõikidele etendustele järgneb vestlus kunstnikega.

Kanuti Gildi SAAL Tartus kava 25.–27. aprillini:
25. aprill kell 19:00 ZUGA ühendatud tantsijad “Zuga teab tõde”
26. aprill kell 19:00 Cabaret Rhizome “Mutantants ehk Tuhat tantsu, mida tantsida enne kui sured”
27. aprill kell 19:00 Tõnis Niinemets “Ulg”
Kõik etendused toimuvad Tartu Uues Teatris (Lai 37)
Toetaja: Eesti Kultuurkapital
Kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL

Pilet: eelmüügist Piletilevis 5/8 EUR ning 7/10 EUR,
enne algust kohapeal 7/10 EUR ning 9/12 EUR.

Kontakt:
Eneli Järs
tel.: +372 5069655, e-mail: [email protected] Kanuti Gildi SAAL www.saal.ee

Links:
------
http://www.saal.ee/
http://www.uusteater.ee/
http://www.saal.ee