Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kanuti Gildi SAAL alustas oma kümnendat hooaega

13.09.2010 14:48

Juba kümme aastat tagasi hakkasid erinevad kunstnikud selles, pea mahajäetud Pika tänava majas askeldama. Ja askeldavad siiani.

Käesoleval hooajal jätkatakse samas vaimus - tulemas on nii põnevaid etendusi, kontserte kui ka mitmeid tantsu-muusika-performance’i-teatri piiridel käivaid projekte.
Juba teistkordselt alustatakse nn. sisehooaega kolmapäeval, 15. septembril lavastusi ja kunstnikke tutvustava õhtuga "Vertikaalstart", kus kõik, kes midagi uut käesoleval hooajal Kanuti Gildi SAALis loovad, tutvustavad publikule oma loomingulisi plaane. Sissepääs on tasuta ja oodata võib kõike.

Septembrikuu tipphetkeks kujuneb kindlasti Horvaatia moodsa teatri “enfant terrible” Miran Kurspahić-i ja Rona Žulj humoorikas geopoliitiline lavastus „Geography victims 2 – the return of the victim“, mida saab näha 17. ja 18. septembril.
2011. aastal peaks Horvaatiast saama Euroopa Liidu liige. Miran Kurspahić ja Rona Žulj viitavad lavastuses oma eel-euroopaliku kodumaa eluolu geograafilistele, geopoliitilistele, poliitilistele, sotsioloogilistele, sotsiaalpoliitilistele ja isegi täiesti privaatsetele aspektidele. See teema laieneb oma aktuaalsuses, seades küsimuse alla mikro- ja kunstipoliitika probleemid, avalikud ja isiklikud mehhanismid ning nende mehhanismide peegeldused kunstilises tegevuses. Lavastus seab küsimuse alla autori privaatsuse ja isikupära laval, koos küsimustega kuuluvusest ja tahtest.

Kanuti Gildi SAAL on ja jääb teatriks. Ei kardeta riske ega piire, ümbritsevasse suhtutakse huvi ja kriitikaga. Nii toetataksegi kunstnikke, kes mõtlevad ja loovad samadel põhimõtetel ja oodatakse endale külla publikut, kellele need kunstnikud korda lähevad.

Tähistagem juubelihooaega koos!
www.saal.ee

Lisainfo: [email protected] / 5010419