Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kanuti Gildi SAAL alustab 12. hooaega

10.09.2012 11:55

VertikaalstartKanuti Gildi SAAL avab reedel, 14. septembril uue hooaja juba traditsiooniks muutunud üritusega Vertikaalstart.

See on Kanuti Gildi SAALi algavat, 12. hooaega tutvustav avaüritus. Vaatame tulevikku. Oma mõtteid pakuvad kuulamiseks, vaatamiseks, kogemiseks ja jälgimiseks hooaja “maja kunstnikud” ehk need, kellel on esietendus või residentuur tulemas.

Loomeprotsess on alati segane, sest inimesed on segased. Vertikaalstardil on õhkkond meeldivalt äraootav ja toetav, sest peategelasteks on ideed, mis ootavad realiseerumist. Need kindlasti muunduvad ja liiguvad aja jooksul, aga see ei tohiks heidutada, pigem vastupidi - mõtte olemus on seostuda, tekitada ahelaid ja olla liikuvuses. Aga huvitav on teada, kus oli (ühe) algus.

Osalevad kunstnikud: Kaie Olmre-Hütt, Piia Peetersoo, Mai Sööt, Tiina Sööt, MIMproject, eleOnora, Doris Feldman, Kristina-Maria Heinsalu, Tõnis Niinemets, Erik Alalooga, Andreas W, Taavet Jansen, Taavi Eelmaa, Henri Hütt, Cabaret Rhizome, ZUGA ühendatud tantsijad jt.

Vertikaalstart on tasuta üritus, kuid annetused on teretulnud.

Kanuti Gildi SAALi alanud hooaja esimeste residentidega saab, aga tutvuda juba teisipäval, 11. septembri õhtul Püha Vaimu SAALis.

www.saal.ee

Priit Raud 5010419