Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kandideerimine avatud: Vaba Lava kuraatorprogrammi ideekonkurss

05.02.2021 11:55

Vaba Lava Tallinna ja Narva teatrikeskuste kuraatoriprogrammi avalik ideekonkurss 2021/2022 ja 2022/2023 hooajaks. Ideekonkursi teema on "Pärast kõike. Uus ilmakord", avalduse tähtaeg 7. märts 2021.

Vaba Lava teatrikeskus ootab loominguliste projektide ideid iseseisvatelt teatritegijatelt, etenduskunstnikelt või vabatruppidelt. Ootame kandideerima projektidega, mis oleksid draama-, visuaal-, tantsu- või objektiteatri valdkonnast.

Vaba Lava suunab pilgu Põhjamaade ja Skandinaavia poole, kaasates teatraale Soomest, Rootsist, Norrast, Taanist ja Islandilt. Vaba Lava kahe järgneva hooaja kuraator on Norrast pärit näitleja ja lavastaja Harald T. Rosenstrøm. Kuraatorprogrammi valitud ideedest saavad Vaba Lava Tallinna ja Narva teatrikeskusete oma- või kaasproduktsioonid, mis esietenduvad ajavahemikul september 2021 kuni juuli 2023. Parimaid uuslavastusi on plaanis näidata teatrihuvilistele nii teistes Eesti teatrites kui ka väljaspool Eestit.

KURAATORI VISIOON

Me ei tea, millal pandeemia lõppeb ja mil määral see meid muudab. Kuidas see muudab meie arusaama iseendast ja maailmast? Kuidas see muudab meie arusaama teatrist ja etenduskunstidest ning sellest, kas publik enam vajabki selliseid teatrivorme nagu meil praegu on? "Pärast kõike. Uus ilmakord" on mõeldud rõhutama suuri muutusi. Kuidas alata uuesti pärast elumuutvaid sündmusi? Milline saab olema uus ilmakord ja kuidas see toimib?

Seekord on fookuses Skandinaavia: Rootsi, Norra, Island, Taani ja Soome. Oodatud on projektid, mis võivad, aga ei pea olema seotud nende riikidega. "Otsin projekte, mis uuriksid nii kuraatorprogrammi teemat kui ka maailma, milles praegu elame. Projekte, mis uuriksid  muutusi inimloomuses, ent samal ajal oleksid avatud eriilmelistele teatrivormidele. Kuidas me suhtleme ja kaasame publikut, mis on muutunud?  Seekordse kuraatorprogrammi teema jätab tõlgendamisvabaduse ning võimaluse rõhutada kõiki suuri muutusi inimeste elus."

Harald T.  Rosenstrøm (13.10.1986) on Norra päritolu näitleja, lavastaja ja õppejõud. Ta on lõpetanud Kirill Serebrennikovi kursusel Moskva Kunstiteatri stuudio näitleja erialal. Töötanud näitlejana Moskva Kunstiteatris, Gogoli keskuses Moskvas ja Centres dramatiques nationaux Prantsusmaal, osalenud filmides Norras ja Venemaal. Hetkel juhib Rosenstrøm Norras Stolbakkeni teatrikooli.

VALIKUKRITEERIUMID

Eelis antakse arenevatele etenduskunstnikele, kes tulevad välja originaalsete ja kunstilist väljakutset esitatavate ideedega, mis on enim vastavuses kuraatori visiooniga.

* Kuraatoriprogrammi teema on "Pärast kõike. Uus ilmakord".
* Ideekonkurss ootab uusi ideid, originaallavastusi, mitte olemasolevaid külalisetendusi.
* Välja valitakse 2–5 lavastusprojekti, mis peavad olema teostatavad ja esitatavad Vaba Lava Tallinna ja Narva teatrikeskuse saalides perioodil september 2021 kuni juuli 2023.
* Projektid järgnevaks kaheks hooajaks valib välja Vaba Lava kuraator Harald T. Rosenstrøm (NO) ja Vaba Lava meeskond.
* 2021–2023 kuraatorprogrammi lavastused valitakse välja kahes voorus, teise vooru pääsenud kutsutakse Vaba Lava teatrikeskusesse oma ideed tutvustama. Pärast vestlust tehakse lõplik valik.
* Lõplikud konkursi tulemused selguvad mais 2021.

KUIDAS KANDIDEERIDA KURAATORIPROGRAMMI?

Palun saata oma kandideerimise soov e-kirjana aadressile [email protected] pealkirjaga "IDEEKONKURSS" ning lisada järgnev:

* Kuraatorprogrammi taotlus eesti või inglise keeles (kuraatorprogrammi taotlus);
* Lisa 1 – eelarve (eelarve vorm);
* Info avalduse esitaja ja meeskonna kohta (CV, tööde näidised veebilinkidena jne.);
* Videosalvestuste näited varasematest töödest (youtube, vimeo jne.);
* Informatsioon võimalike koostööpartnerite, kaasproduktsiooni ja -finantseerimise kohta.

TÄHTAEG: 7. märts 2021, kell 23:59

Lisainfo leiab Vaba Lava kodulehelt