Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Kameeliadaami” maailmaesietendus Rahvusooperis

02.02.2006 17:59

Neljapäeval, 2. veebruaril 2006 maailmaesietendub Rahvusooperis Tiit Härmi  "Kameeliadaam"

Tegemist on uue eesti ballettiga, mille muusika on Tiit Härm valinud Ferenc Liszti loomingust. Lugu põhineb Alexandre Dumas' (poeg) maailmakuulsal samanimelisel romaanil, mis räägib noorest kurtisaanist Marguerite Gautier'st, kes ohverdab ennast armastuse nimel. See on hingeheitluse, üksinduse ja armastuse draama.
Alexandre Dumas' romaani peategelase Marguerite Gautier' prototüübiks oli kurtisaan Marie Duplessis, kes oli omal ajal kuulus mitte ainult oma veetluse vaid ka intelligentsuse, hea maitse ning õilsa hinge tõttu. Tema austajate ringi kuulus Pariisi peenem seltskond, nende hulgas ka Alexandre Dumas ja Ferenc Liszt.

Balletis "Kameeliadaam" loobub Marguerite Gautier säravast Pariisi elus ning läheb koos oma armastatu Armand Duvaliga maale elama. Nende õnne häirib noormehe isa, kes ei saa lubada, et tema poeg elab koos "kergemeelse võrgutajaga" rüvetades nii perekonna au ja palub Marguerite'il loobuda tema pojast. Neiu on nõus end ohverdama, kuid tal pole elada jäänud enam kaua…

Dirigendid on Jüri Alperten ja Aivo Välja,
lavakujundus ja kostüümid Eldor Renterilt,
valguskunstnik Klaus Gärditz Saksamaalt.
Peaosades tantsivad Marina Tširkova, Olga Rjabikova või Luana Georg (Marguerite Gautier), Vladimir Arhangelski, Linnar Looris või Allan Simson (Armand Duval), Sergei Fedossejev, Anatoli Arhangelski või Vitali Nikolajev (Georg Duval).

Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
avalike suhete ja turundusteenistuse juht
[email protected]
6831 242
6831 299
www.opera.ee