Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kalju Komissarovi nimelised stipendiumid pälvisid Johanna Mägin ja Katrin Kubber

10.03.2019 12:32

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tähistas reedel, 8. märtsil 2019 Kalju Komissarovi sünniaastapäeva stipendiumite üle andmisega kahele etenduskunstide osakonnas õppivale üliõpilasele. Tänavu pälvisid stipendumid multimeedia eriala 3. kursuse üliõpilane Johanna Mägin ja tantsukunsti eriala 4. kursuse üliõpilane Katrin Kubber.

Stipendium on mõeldud erialaseks enesetäienduseks välismaal ning seda saavad taotleda teatrikunsti, tantsukunsti ja etenduskunstide visuaaltehnoloogia erialade üliõpilased alates teisest õppeaastast. Stipendium algatati 2018. aastal Garmen Tabori, Tartu Ülikooli ja Eesti Teatriliidu ettepanekul ning kultuurkapitali näitekunsti sihtkapitali toel. 

Kubber ütles, et läheb stipendiumi toel suvel Berliini kaasaegse tantsu ja etenduskunstide festivalile, kus võtab osa mitmepäevasest töötoast. Mägin lisas, et stipendium on suur samm lähemale ühele ettevõtmisele. "Mul on plaanis sõita sellega Vietnami kuuks ajaks üht dokumentaalfilmi looma," ütles ta "Aktuaalsele kaamerale".

Esimest korda anti stipendiumid välja eelmisel aastal 8. märtsil Ugala teatris. 2018. aastal pälvisid stipendiumid näitleja eriala üliõpilane Karolin Jürise ja valguskujundaja eriala üliõpilane Jari Matsi. Karolin kasutas stipendiumit enesetäienduseks Mihhail Tšehhovi näitlejatehnika alal Istanbulis. Jari Matsi oli aasta vahetusüliõpilasena Helsingi Kunstiülikooli Teatriakadeemias.

Stipendiumi üle andmisele eelnesid ja järgnevad etendused, näituse avamine ning kontsert. Kell 14 külastati Metsakalmistul Komissarovi hauaplatsi.

Toimetaja: Merit Maarits
Allikas: kultuur.err.ee