Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kalevipoeg kohtub Oulus Kalevala tegelastega

25.02.2006 14:28

"Kalevipoeg" ja "Kalevala" saavad sel nädalavahetusel kokku talvises Oulus suurel rahvusvahelisel laste- ja noorteteatrite festivalil, mille korraldavad Soome ASSITEJ Keskus ja Oulu linnateater. "Kalevala" on muidugi soome rahvuseepos, aga ka Oulu Linnateatri lavastus. Meie rahvuseepose põhjal lavale toodud "Kalevipoeg" on aga üks VAT Teatri praegusi menutükke.

Lavastusi ühendab see, et mõlema trupid näevad heal meelel saalis noort vaatajat. Kahe põhjamaise rahvuseepose lavakohtumised leiavad aset Oulu laste- ja noorteteatri festivalil. VAT Teater annab 25. ja 26. veebruaril festivali raames kolm "Kalevipoja" etendust.

Soome suurim ja vanim laste- ja noorteteatrile keskendunud festival toimub sel aastal juba 25. korda. Festivalilavastused on seekord kutsutud Prantsusmaalt, Saksamaalt, Kanadast, Eestist ning kõigist teistest Põhjamaadest. Muidugi on kohal ka Soome teatrite noorsoolavastuste hetkeparemik. Festivali raames toimub lisaks mitmeid seminare, näitusi; samuti laste näidendikirjutamise võistlus, mille lõpptulemusena noored autorid oma lugusid festivali ajal ka laval näha saavad.

Enne VAT Teatrit on sellel festivalil osalenud Elmo Nüganeni teatritudengitega lavastatud "Burattino".

VAT Teatri noorsoolavastuste rahvusvaheline edu on Eesti laste- ja noorteteatri arengule tervikuna kindlasti hoogu juurde andnud. VAT Teatrist on saanud üks Eesti edukamaid festivaliteatreid. Äsja käidi Saksamaa ja Taani ASSITEJ Keskuste ühisel teatrifestivalil piirilinnades Flensburgis ja Hadreslevis, ees ootavad külalisetendused Rootsis ja festivaliesinemised Soomes, Venemaal, Leedus, Bosnias, Norras, Suurbritannias.

Šveitsi lavastaja Markus Zohneri käe all lavale toodud "Kalevipoega" on senini suure eduga mängitud lisaks Eestile ka Lätis, Venemaal, Saksamaal, Taanis, Jaapanis. Kodus saab lavastust näha taas 10. aprillil Eesti Nukuteatris ja 11. aprillil Tartu Sadamateatris. Rahvuseepose lavastuses mängivad Katariina Lauk, Tanel Saar, Margo Teder ja Janek Sarapson.

Tiiu Talvist
VAT Teater
turundusjuht
6450959
53492856
www.vatteater.ee
VAT Teatri kodulava Tallinnas on
Rahvusraamatukogu teatrisaal, Tõnismägi 2.