Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kalev Kudu osaleb üliõpilasteatrite liidu IX kongressil Minskis

03.07.2012 15:36

2. juulist kuni 7. juulini toimub Valgevene pealinnas Minskis AITU-IUTA ehk Ülemaailmse Üliõpilasteatrite Liidu IX kongress. See liit hõlmab endas nii ülikoolides töötvaid teoreetikuid kui ka praktikuid üle kogu maailma. Minski kongressile on oodata koos teatritruppidega ligi 350 delegaati.

Kongressi teoreetilises pooles paistavad silma sellised teemad nagu üliõpilasteater ja sotsiaalsus, seda Filipiinide ja Bangladeshi näitel. Samuti uuritakse traditsiooni ja avangardi puutepunkte, käsitletakse Stanislavski olulisust 21. sajandil ja Jacques Lecoq'i pedagoogikat. Eraldi kõneldakse tantsu- ja füüsilisest teatrist, rituaalidest ja müütidest teatris, dokumentaalsest teatrist aga ka teatrist vanglas ja vangidega. Peale ettekannete toimuvad erinevaid teatritehnikaid tutvustavad töötoad.

Kongressiga on seotud ka selleaastane „Teatralny Koufar”, Minski esinduslik tudengiteatrifestival millest ka Tartu Üliõpilasteater on läbi aastate edukalt osa võtnud. Tänavu osalevad teatrid Gruusiast, Hiinast, USA-st, Urugaist, Ukrainast, Valgevenest, Bulgaariast, Filipiinidelt, Leedust, Prantsusmaalt ja Moskvast.

Tartu Üliõpilasteatri kunstiline juht Kalev Kudu räägib AITU-IUTA kongressil vene avangardistist Aleksandr Vvedenskist ja näitab katkendeid Üliõpilasteatri lavastusest „Ivanovite jõulupuu.” Vaata lähemalt:  http://www.theatre-fest.bsu.by/aitu/index_en.html

Samuti teeb Tartu Üliõpilasteater ettevalmistusi 23.–25. juulini toimuvaks traditsiooniliseks suvekooliks, kus sel aastal tulevad tudengeid teatri vallas õpetama Aleksander Eelmaa, Aita Vaher, Raho Langsepp ja teised.

Ka on TÜT-il heameel teatada, et EMTA lavakunstikooli XXVII lennus asuvad sügisest juhendaja dotsent Peeter Raudsepa käe all õppima viis TÜT-i senist liiget: Jürgen Gansen, Karl Laumets, Lauli Otsar, Christopher Rajaveer (näitlemine) ning Mehis Pihla (dramaturgia).

Üliõpilasteatri juhatuse kinnitusel on TÜT igati väärikas kasvulava professionaalsete teatrikoolide jaoks, ka möödunud suvel astus TÜT-i ridadest viis näitlejat õppima Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonnas.
Lähem info: Kalev Kudu
tel: +372-55-696-846
[email protected]