Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kalev Kudu osaleb rahvusvahelisel üliõpilasteatrite liidu kongressil

30.06.2014 13:46

Kalev Kudu,  Tartu üliõpilasteatri kunstiline juht, osaleb  Rahvusvahelisel Üliõpilasteatrite Liidu X juubelikongressil ja ühingu asutamise 20ndal aastapäeval Belgias, Liege´is 30.06 – 4.07.2014.

Tegemist on unikaalse organisatsiooniga, mis ühendab endas ülikoolide teatriosakondade teoreetikud, teadlased, kui ka teatripraktikud, keda seob ühine huvi üliõpilasteatrite liikumise vastu. Liidu esindajaid on viiel kontinendil ja enam kui 50 riigis.

Liege´i  kongressi teemaks on üliõpilasteatrite repertuaar: mida ja kellele mängitakse, kas tudengiteatrite repertuaar erineb „ametlike“teatrite omast ja kui erineb, siis miks ja mis selle põhjuseks on. Näiteks on hästituntud fakt, et paljudes diktatuuririikides on just ülikoolide  teatrid silma paistnud julguse poolest esitada teemasid ja tekste, mida riigiteatrid pole julgenud teha, samuti sai just ülikoolidest ja ka ülikooli teatritest alguse kogu Lääne Euroopa 60-70ndate aastate avangardiliikumine.

Ka Tartu üliõpilasteater on läbi oma 15 tegevusaasta  (asut. 1999) silma paistnud omanäolise repertuaari poolest, mille ka professionaalsed teatrid hiljem on avastanud (Daniil Harms, Sarah Kane, Pavel Prjaško, Frank Wedekind jt.). Kalev Kudu teebki ettekande oma kogemustest eksperimentaalsete teatritekstide esitamisest üliõpilasteatriga.

 

Koostas Kalev Kudu
+37255696846