Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kaks riiklikku kultuuri aastapreemiat tuli teatrivaldkonda

08.02.2024 14:54

Mustvalgel fotol on stseen lavastusest "Macbeth". Pildi alaosas on näha publikuliikmete päid, keskel seisab pika tumeda rüü ja tumeda mütsiga Kaie Mihkelson aadlidaami rollis.

8. veebruaril 2024 kuulutati välja riiklike kultuuripreemiate laureaadid, sealhulgas aastapreemiad eelmisel kalendriaastal avalikkuseni jõudnud väljapaistvate tööde eest. Teatrivaldkonnast pälvisid kultuuri aastapreemia Mihkel Mutt raamatu "Liblikas, kes lendas liiga lähedale. Mati Unt ja tema aeg" eest ning Tiit Ojasoo, Olari Elts ja Ene-Liis Semper Eesti Draamateatri, ERSO ja Eesti Kontserdi koostöölavastuse "Macbeth" eest.

Mihkel Muti "Liblikas, kes lendas liiga lähedale" on raamat Mati Undist – kirjanikust, lavastajast, aga eelkõige kui inimesest. Teos kõneleb ka Undi kaasteelistest ning 20. sajandi teise poole Eesti vaimuelu ja ühiskonna muutumistest, samuti poliitikast, naistest ja intriigidest. Raamatust leiab muu hulgas Muti enda mõtteid ning mälestusi.

Eesti Draamateatri, ERSO ja Eesti Kontserdi koostöölavastus "Macbeth" esietendus 19. jaanuaril 2023 Estonia kontserdisaalis, lavastajateks ning lava- ja videokujundajateks Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo, dirigendiks ja muusikajuhiks Olari Elts. Lavastus valmis William Shakespeare'i samanimelise näidendi põhjal, samuti on teoses kasutatud Hasso Krulli manamisi, tsitaate Filippo Tommaso Marinettilt (Johannes Semperi tõlkes) ja Ülo Tuulikult.

Pildil stseen lavastusest "Macbeth". Foto: Eesti Draamateater