Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kaks haruldast kontserti ülemaailmselt tunnustatud solistidega

10.12.2009 12:48

Homme ja ülehomme, 11. ja 12. detsembril on eesti ooperimuusika austajatel harukordne võimalus kuulata Gaetano Donizetti ooperi "Poliuto" kontsertettekannet, kus külalistena esinevad maailmatasemel tippsolistid - Otoniel Gonzaga Viini Volksoperist ja Marina Šagutš Maria Teatrist. Etendusi dirigeerib Arvo Volmer.

""Poliuto" kontsertettekandega tahame publikule pakkuda erakordselt kaunist muusikat ja tuua esile lauljate võimekust esitada vokaalselt äärmiselt nõudlikke partiisid. Selle suurejoonelise ooperi kavasse võtmine on muusikutele meeldivaks väljakutseks ja mul on hea meel, et saame avastamist väärivat ooperimuusikat kontsertettekandes igal hooajal vähemalt korra vaatajateni tuua," ütles rahvusooperi kunstiline juht ja peadirigent Arvo Volmer.

Ooperis nimiosa laulev tenor Otoniel Gonzaga töötab hetkel Viini Volksoperis. Ta on laulnud enam kui neljakümne viies ooperimajas Saksamaal ning paljudel lavadel Euroopas ja Ameerikas. Paolina rolli esitav Marina Šagutš Peterburi Maria Teatrist on pälvinud publiku ja kriitikute tunnustuse kõikjal maailmas. Šagutš on laulnud mitmetel nimekatel lavadel: Metropolitan Opera, Amsterdami Concertgebouw, Carnegie Hall, Queen Elizabeth Hall jt. 2004. aastal esines ta menukalt  ka Eestis – Verdi ooperis "Aida".

19. sajandi alguse Itaalia ooperi juhtfiguure Gaetano Donizetti kujundas koos Bellini ja Rossiniga Itaalia romantilise ajastu vaimu. Tema menuooperite "Armujook", "Don Pasquale", "Rügemendi tütar" ja "Lucia di Lammermoor" kõrval on "Poliuto" vähem tuntud, kuid selle imekaunid meloodiad on ehe näide donizettilikust bel cantost, mis laseb lauljatel demonstreerida oma võimekust tehniliselt raskete meloodiakaunistuste laulmisel. Koos külalistega demonstreerivad oma meisterlikkust rahvusooperi solistid Aare Saal, Mart Madiste, Priit Volmer ja Oliver Kuusik.

Kontserdi salvestab Klassikaraadio.

Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
[email protected]
tel. +372 683 1242
GSM +372 501 2508
www.opera.ee

Maja täis muusikat!