Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Kajakas” taas Krahli laval

04.11.2009 09:30

KajakasVon Krahli Teatri laval on tagasi tšehhovliku psühholoogilise kõrgresolutsiooniga ja arusaadava kunstilise kvaliteediga jõuline klassikalavastus, mis kõneleb algaja näitekirjaniku traagilisest heitlusest avangardi, banaalsuse ja armastuse vahel.

Laval on unikaalne näiteseltskond – lisaks Von Krahli näitlejatele hiilgavad Helgi Sallo, Lembit Ulfsak ja Aleksander Eelmaa. Von Krahli Teatri vanema grupi kolm kirvenäoga ahvi ja imeilusad daamid (Ulfsak, Laur, Eelmaa, Tauraite, Maidre) on kogenumad, treenitumad, ülbemad ja suurtemate teatrimusklitega kui kunagi varem. Näha saab ehtsat „uue ja vana kooli” teatrilahingut. Läbi võetakse kõik põhiküsimused, mis peavad vastuse leidama. Olgu siis tegemist armastuse, teatri, jampsi, isade ja poegadega või emade ja tütardega.

”Põgene! Siit tulevad uued vormid!” – ütleb taas Juhan Ulfsak Treplevina oma emale Arkadinale, keda mängib Lembit Ulfsak. 
Loomulikult ei ütle Juhan seda niisama, suusoojaks. Lavastuse taasesitamiseks on mõjuvaid põhjuseid. Esiteks Smedsi kapriis lavastada ümber kogu viimane vaatus. Teiseks ”Kajaka” osalemine novembri keskel International Stanislavsky Foundationi festivalil Moskvas.

Autorid Anton Tšehhov, Kristian Smeds
Lavastaja ja kunstnik Kristian Smeds
Tõlkijad Ernst Raudsepp, Taavi Eelmaa
Kostüümid Reet Aus, Anne-Mai Heimola, Kristian Smeds.
Esietendus 17. märtsil 2007.

Etendused 9., 22., 23., 24., 25. novembril 2009 algusega kell 18 Von Krahli Teatris.