Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kaheksas Tallinn Fringe Festival avalikustas lühietenduste programmi

03.06.2024 10:41

Pildil on Tallinna Raekoja plats, kus seisavad inimesed suures ringis, nende keskel paistab üks esineja.

Lühietenduste festival Tallinn Fringe Festival toob 18. augustist 18. septembrini 2024 Tallinnasse mitusada etendust, mida esitavad kohalikud ja rahvusvaheliselt tuntud artistid.

Publikuni jõuavad etendused alates burleskist, tsirkusest ja komöödiast kuni muusika, tantsu, teatri ja nende kõikvõimalike segudeni. Programmis astuvad üles ka tuntud artistid Kaytlin Bailey, Richard Dale ja Matt Davis, kes tulevad Eestisse otse maailma suurimalt kunstifestivalilt Edinburgh Fringe'ilt.

Teist aastat järjest toob Fringe festivali 23. kuni 25. augustini 2024 toimuv tänavaprogramm Tallinna Raekoja platsile maailmakuulsad esinejad. Üles astuvad Iirimaa kollektiiv Tumble Circus, duo Bill ja Fred vanaprouade füüsilise improvisatsioonietendusega ning Iiri kloun Shiva Grigs klounaadietendusega "Tuvi jälitaja".

Fringe-artist ja festivali fringe-kunstide eestkõneleja Kaisa Ling ütleb, et Fringe'i fenomeni iseloomustab järelejätmatus, visadus, püsivus. "Nii on ka Tallinn Fringe kaheksa aasta jooksul orgaaniliselt üha kasvanud. Vaatamata üleilmsetele kriisidele, majanduslikule ebakindlusele ja kriitikanooltele astuvad isekureeruva festivali artistid ikka vapralt lavale, rõõmuga ja täis veendumust, et kunsti abil on võimalik publiku liikmeid liigutada ja isegi ehk maailma muuta."

Festivali direktor Dan Renwick ootab tänavust festivali tõsimeeli: "Seal saab olema esietendusi, tagasipöörduvaid etendusi ja meil on rohkem esinejaid ning toimumiskohti kui kunagi varem."

Tallinn Fringe Festivali programmi kureerivad esinejad ja mängupaigad ise, mitte festival. See annab võimaluse erinäolisele programmile, mis pakub etendusi eri aladel tegutsevatelt ja karjääri igas etapis olevatelt kunstnikelt.

Festivali programm täieneb kuni festivali lõpuni.

Pildil Tallinn Fringe Festival 2023. Foto: Anton Serdjukov