Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kadri Sireli lavastus “Aiapäkapikk” valiti Stockholmi Fringe Festivalile

07.08.2020 14:10

Kadri Sireli lavastus "Aiapäkapikk" valiti Stockholmi Fringe Festivalile, mis toimub sel aastal 15.-19. septembrini 2020 hübriidfestivalina, kus etendusi on võimalik vaadata nii füüsiliselt kui ka veebis läbi Abundo platvormi.

Fringe Festivali viiel päeval saab publik osa saada ligi 50 etendusest, nende hulgas 32 esietendust. Artiste ja etendajaid osaleb festivalil 16 riigist. 

"Festivali kunstiline meeskond valis "Aiapäkapiku" oma programmi, kuhu igal aastal sõelutakse välja kunstiliselt ja poliitiliselt intrigeerivaid töid. Festival seisab kunstilise vabaduse eest ning keskendub "kastist väljas" ja alternatiivsetele teostele, mida võib-olla peavoolu lavadele ei valitaks," kommenteeris lavastaja Kadri Sirel.

Sel aastal on festivaliprogramm jaotatud menüüdeks, mis vaatajat külluslikus valikus orienteeruda aitab. "Aiapäkapiku" leiab menüüst nimega "I usually prefer impressionistic performance art but I guess I'm open for something new".

"Sinna valitud teosed avanevad vaataja ees aegamisi ja julgustavad teda midagi uut kogema," iseloomustas Sirel.

"Aiapäkapikk" on kummastav armastuslugu ehitamisest. Loo keskmes on salapärane Aiapäkapikk (Ragnar Uustal), kes jagab oma isikliku raadiosaate GnoomFM kaudu äraspidiseid juhiseid, kuidas ehitada tuleks, ning valib muusikat, mille rütmis tantsijad (Joonas Tagel, Kaisa Kattai, Valeria Januškevitš, Arolin Raudva) ehitama peaks. Nõnda kujuneb müütilisest kangelasest hoopis triksterlik diktaator, kes on varjatud groteskse maski taha. Lavastus võtab luubi alla ühiskondliku edasipürgimise ning levinud mõttemustrid.

Lavastaja on Kadri Sirel, lavastuse kunstnik on Helena Keskküla, helilooja Endamisi Salamisi, valguskunstnik Karolin Tamm.

Lavastus on valminud Sõltumatu Tantsu Lava, Telliskivi Loomelinnaku ja Fotografiska koostöös. Lavastust on toetanud Eesti Kultuurkapital.

Toimetaja: Valner Valme
Allikas: kultuur.err.ee