Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kaasaegse tsirkuse kompanii Circo Aereo esineb Tallinnas

18.08.2014 12:17

4.–6. septembrini 2014 annab Tallinnas 3 etendust prantsuse-soome kaasaegse tsirkuse kompanii Circo Aereo. Tallinnas etendatakse tunnustatud tsirkusekunstniku Jani Nuutineni soololavastus „Un Cirque Plus Juste“.

Oma lavastuses “Un Cirque Plus Juste” loob Jani Nuutinen igast täiesti tavalisest argisest olukorrast ebatavalise. Läbivaks teemaks, millega etenduskunstnik dramaturgiliselt oma lavastuses tegeleb on adekvaatsus – adekvaatne kohalolu ning mäng objektidega. Ta mängib spetsiaalselt lavastuse jaoks loodud esemetega väga detailipuhtalt ja peenetundeliselt, luues müstilise ja illusioone täis õhustiku, millesse kaasab kunstnik kogu ruumi. Kaasatud saab etendusse ka publik, kes ei ole passiivne pealtvaataja, vaid aktiivne osaleja. Ülimalt nauditav on Jani Nuutineni kõrgel tasemel näitlejameisterlikkus ning oskus publik enda haardes hoida.

Lavastus “Un Cirque Plus Juste” on hea näide kaasaegsest tsirkusest, kus kohtuvad tugev dramaturgia, näitlejameisterlikkus, tsirkuse maagia ning professionaalsed tehnilised oskused.

Circo AereoCirco Aereo on loodud Jani Nuutineni ja Maksim Komaro poolt 1996. aastal. Hetkel tegutseb Maksim Komaro Helsingis ning Jani Nuutinen resideerub aastaid Prantsusmaal Pariisis. Just need 2 kunstniku panid aluse Soome kaasaegse tsirkuse kiirele arengule.

Eesti publiku kokkupuude kaasaegse tsrikuse kui professionaalse teatrikunsti vormiga on vähene ning sageli arvatakse, et tegemist on lihtsakoelise meelelahutusega. Tegelikkuses on kaasaegne tsirkus palju enamat, mille eesmärk on meid ärgitada mõtlema ning just seda Jani Nuutinen oma lavastusega püüab.

“Un Cirque Plus Juste” lavastust etendatakse Tallinnas kolmel korral. Telk, traditsioonilise tsirkuse üks sümbolitest, on kontseptuaalse kujundina lavastuse oluline osa ehk kaasaegne tsirkuselavastus paigutatakse traditsioonilise tsirkuse toimumise keskkonda.

Etendused toimuvad 4.–6. septembrini, algusega kell 19.00, Kultuurikilomeetril, sissepääs Kultuurikatla Aia kõrvalt (Kalasadama 6).

Korraldaja on Tallinna Kultuurikatel koostöös OMAtsirkusega. Lavastuse “Un Cirque Plus Juste” Tallinnasse jõudmist toetavad Prantsuse Instituut, Eesti Kultuurkapital ja Tallinna linn.

Lisainfo: www.kultuurikatel.ee
FB  https://www.facebook.com/events/682220901871912/?source=1

Pileteid müügil Piletilevis  http://www.piletilevi.ee/est/search:circo/

Lisainfo:
Kristiina Kütt
kristiina.kytt@kultuurikatel.ee
+ 372 56 2011 13