Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Kaasaegne venekeelne dramaturgia noorte Eesti lavastajate eskiisides”

20.09.2019 15:33

Pühapäeval, 6. oktoobril 2019 toimub teatrifestivali "Kuldne Mask Eestis 2019" off-programmi raames unikaalne eesti ja vene näitlejaid, lavastajaid ning dramaturge ühendav projekt. Teatrilaboratoorium "Kaasaegne venekeelne dramaturgia noorte Eesti lavastajate eskiisides" annab viiele noorele Eesti lavastajale võimaluse tuua lavale viis hiljuti vene keeles ilmunud näidendit. Laboratooriumi tööst võtavad osa ka näidendite autorid, kes saabuvad Eestisse proovide lõpusirgel, et lavastuste elluviimises osaleda. 

Selle unikaalse koostöö raames sündinud lavastusi saab näha 6. oktoobril Vene Teatri väikses saalis. Kokku mängitakse viis etendust, millest kolm on eesti ja kaks vene keeles. Kõikidel etendustel on sünkroontõlge vastavalt vaataja eelistusele — venekeelsed etendused tõlgitakse eesti keelde ja eestikeelsed vene keelde.

Lavastuseskiiside vaheliste pauside ajal toimuvad publikut kaasavad vestlusringid laboratooriumi kuraatori, tuntud kaasaegse vene teatri eksperdi ning kriitiku Kristina Matvienkoga.   

KÕIK ETENDUSED ON TASUTA! 

Programm: 

- 12.00 "Tütarlaps kutsekast", lavastaja Helena Kesonen (eesti keeles venekeelse sünkroontõlkega)
- 13.30 "Serjoža, täitsa tobu", lavastaja Karl Sakrits (vene keeles eestikeelse sünkroontõlkega)
- 15.30 "Naaber", lavastaja Peep Maasik (eesti keeles venekeelse sünkroontõlkega)
- 17.00 "Tikud", lavastaja Johan Elm  (eesti keeles venekeelse sünkroontõlkega)
- 18.30 "Utoopia", lavastaja Karl Laumets (vene keeles eestikeelse sünkroontõlkega)

Lavastustes osalevad Viljandi Kultuuriakadeemia vilistlased, Vene teatri näitlejad ning Eesti teatrite näitlejad, sealhulgas Indrek Sammul ning Taavi Teplenkov. Laboratooriumi näidendite autorid on Dmitri Danilov, Mihhail Durnenkov, Konstantin Stešik, Andrei Ivanov ja Pavel Prjažko.  

Projekt toimub koostöös teatrifestivalidega "Kuldne Mask" (Moskva) ja "Kuldne Mask Eestis" ning Vene Teatriga. Projekti toetab Eesti Kultuurkapital. 

NB! Üritusele on vajalik eelnev registreerimine. Registreerimiseks palume saata kiri aadressile [email protected]

Kõikide registreerunute ning kohale tulnud külaliste vahel loositakse välja 2 piletit "Kuldse Maski" festivali etendusele "Tütarlaps ühikast" (rohkem infot lavastuse kohta: http://goldenmask.ee/et/plakat/pu%C5%A1kini-nim.-teater-tetarlaps-kutsekast.html)