Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kaarel Saha preemia saavad Rait Randoja ja Jaak Vaus

02.02.2007 13:46

Kaarel Saha preemia tänavused laureaadid on Vanemuise teatri pealavameister Rait Randoja ja Ugala teatri peakunstnik Jaak Vaus.

Preemiad antakse üle täna õhtul "Giselle'i" esietenduse eel Vanemuise suures majas. Preemiad annavad üle Kaarel Sahk juunior ja Vanemuise teatrijuht Paavo Nõgene.

Saha-nimelist preemiat antakse välja teatri etendusi teenindavale ja lavastusi ettevalmistavale töötajaskonnale­. Traditsiooniliselt antakse igal aastal välja kaks preemiat: üks on Vanemuise teenekale töötajale, teine läheb väljapoole Vanemuist.

Aastatel 1996-1999 olid selle preemia väljaandjaiks Kaarel Sahk juunior ja Vanemuise Selts, praegu on Kaarel Sahk juuniori partneriks Vanemuise teater. Kaarel Saha preemiat antakse tänavu välja 12. korda.

"On väga hea meel, et legendaarse vanemuislase poeg on juba 12 aastat järjest välja andnud tehnilise töötaja preemiaid, mis on suureks tunnustuseks nii Vanemuise tehnilistele töötajatele kui Eesti teatrite tehnilistele töötajatele üldse," ütles Nõgene. "Sellised algatused on alati väga teretulnud ja kõrgelt hinnatud kõikide teatritöötajate seas."

Kaarel Sahk (1915-1994) oli Vanemuise legendaarne haldusjuht, kelle eestvedamisel tehti korda Vanemuise majad ning kelle teadmiste toel kerkis Ugala teatrihoone. Aastatel 1944-1950 ja 1961-1976 oli ta Vanemuise direktori asetäitja, 1976-1989 tehniline direktor.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
tambet@vanemuine.ee 
www.vanemuine.ee