Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kaarel Saha preemia saavad Aivar Mäe ja Malle Lainevool

01.02.2010 13:23

Kaarel Saha preemia tänavused laureaadid on Vanemuise suure maja administraator Malle Lainevool ning Vanemuise endine teatrijuht ja Rahvusooperi Estonia praegune peadirektor Aivar Mäe.
Preemiad antakse üle homme, 2. veebruaril muusikalise lavastuse „Kaunimad hetked Su elus“ eel Vanemuise väikeses majas, üleandjaiks Kaarel Sahk juunior ja Vanemuise teatrijuht Paavo Nõgene.

Saha-nimelist preemiat antakse välja teatri etendusi teenindavale ja lavastusi ettevalmistavale töötajaskonnale­. Traditsiooniliselt antakse igal aastal välja kaks preemiat: üks on Vanemuise teenekale töötajale, teine läheb väljapoole Vanemuist.
Kaarel Sahk juuniori sõnul on oluline tõsta esile selliseid tublisid teatritöötajaid nagu Malle Lainevool, kes publikule jäävad ehk küll märkamatuks, kuid ilma kelleta ei oleks võimalik ühegi etenduse tõrgeteta toimumine. Aivar Mäe saab aga preemia kui teatrijuht, kelle käe all renoveeriti suur osa Vanemuise teatri suurest majast, hoonest, mille ehitamist omal ajal juhtis Kaarel Sahk. Aivar Mäe oli Vanemuise teatrijuht aastatel 2003–2006. Malle Lainevool on Vanemuisega seotud alates aastast 1978.

Tänavu antakse Saha-nimelist preemiat välja 15. korda. Aastail 1996-1999 olid selle preemia väljaandjaiks Kaarel Sahk juunior ja Vanemuise Selts, praegu aga on Kaarel Sahk juuniori partneriks Vanemuise teater. „Kaunimad hetked Su elus“ homsele etendusele on kutsutud ka kõik varasemad selle preemia laureaadid.

Kaarel Sahk (1915-1994) oli Vanemuise legendaarne haldusjuht, kelle eestvedamisel tehti korda Vanemuise majad ning kelle teadmiste toel kerkis Ugala teatrihoone. Aastatel 1944-1950 ja 1961-1976 oli ta Vanemuise direktori asetäitja, 1976-1989 tehniline direktor.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee