Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kaarel Saha preemia pälvivad Keijo Kupiainen ja Mikk Männaste

14.02.2014 16:41

Kaarel Saha preemia tänavused laureaadid on kauaaegne Soome Rahvusooperi peaprodutsent Keijo Kupiainen ja Vanemuise infotehnoloogiajuht Mikk Männaste.

Keijo Kupiainen on aastakümneid olnud Vanemuise teatri jaoks oluline isik. 38 aastat Soome Rahvusooperis peaprodutsendi ametit pidanud Kupiaineni abiga on Vanemuine loonud ja hoidnud sõprussuhteid Soome Rahvusooperiga, samuti on ta aidanud korraldada vanemuislastele mitmeid koolitusi ning tänu temale on Vanemuisesse jõudnud olulist valgustehnikat.

Vanemuise teater hindab väga kõrgelt ka Mikk Männastet, kes on olulise panuse andnud Vanemuise IT ja nõrkvoolusüsteemide ülesehitamisse. Just tema ametisoleku ajal (alates kevadest 2006) on oluliselt suurenenud ja täiustunud teatri arvutipark ja lavatehnoloogia (eelkõige heli- ja valguspark), tema abiga on kogu teatri sise- ja väliskommunikatsioon läinud paljuski üle arvutipõhiseks ning kaasajastatud on teatri infotehnoloogilist tuge vajavaid süsteeme.

Preemiad annavad pidulikult üle Kaarel Sahk juunior ja Vanemuise teatrijuht Toomas Peterson laupäeval, 15. veebruaril Vanemuise suures majas vahetult enne „Kaunitari ja koletise“ balletietendust.

Kaarel Saha nimelist eraalgatuslikku preemiat antakse etendusi teenindavale, lavastusi ettevalmistavale ja teatrimaju haldavale töötajaskonnale. Traditsiooniliselt antakse igal aastal välja kaks preemiat – üks on Vanemuise teenekale töötajale, teine läheb väljapoole Vanemuist.

Kaarel Saha preemia antakse tänavu välja 19. korda. Aastatel 1996-1999 olid selle väljaandjaiks Kaarel Sahk juunior ja Vanemuise Selts, praegu on Kaarel Sahk juuniori partneriks Vanemuise teater.

Kaarel Sahk (1915-1994) oli Vanemuise legendaarne haldusjuht, kelle eestvedamisel tehti korda Vanemuise majad ning kelle teadmiste toel kerkis Ugala teatrihoone. Aastatel 1944-1950 ja 1961-1976 oli ta Vanemuise direktori asetäitja, 1976-1989 tehniline direktor.

 

Lisainfo:
Krista Leipsig
Vanemuise teatri pressiesindaja
Tel: 7440161, 5082102
[email protected]
www.vanemuine.ee