Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Juunis toimuv teatrifestival Treff keskendub lastele ja täiskasvanutele

17.04.2014 16:45

Treff2014
5.–8. juunini toimuval Tallinn Treff Festivalil on sellele aastal kaks programmi – üks lastele ning teine täiskasvanutele.  

„Tihti arvatakse, et Treff on ainult teatriinimeste kohtumispaik,“ sõnab festivali kunstiline juht Vahur Keller, „kuid tegelikult pakub festival kogu perele head võimalust tutvuda nuku-, objekti- ja visuaalteatritegijatega Euroopast.“ Selle aasta programmis etenduvad lavastused tulevad kokku üle Euroopa – Suurbritanniast, Itaaliast, Hispaaniast, Itaaliast, Soomest, Venemaalt, Sloveeniast, Prantsusmaalt ja Tšehhist. Ühtlasi etenduvad festivalil ka NUKU teatri enda lavastused. 

Laval toimuvast arusaamine keelebarjääri tõttu ei tohiks muret valmistada kellelegi. Enamik lavastusi on mitteverbaalsed ja sellise visuaalse keelega, mida mõistavad kõik, mõnel juhul on etendus inglise keeles. Lasteprogramm on sisuliselt ilma tekstita või otsetõlkega eesti keelde. 

Lasteprogrammis on mõeldud ka kõige väiksematele – valguse, heli ja tegevuse abil publikut merereisile viivat lavastust „Ketist lahti“ võib vaatama tulla beebidega. Lavastus „Kolliiiiiiid“ (vanusele 3+) räägib humoorikalt voodilinu, madratseid, sulgi ja patju kasutades laste hirmudest seoses kapis või voodi all peidus olevate kollidega. Tuntud muinasjuttudel põhinevad lavastused „Bremeni linna moosekandid“ ning „Muinasjutud paberil“ on mõeldud lastele vastavalt alates 4. ja 5. eluaastast.  

Koolilastele on mõeldud lausa kaheksa erinevat lavastust, kus tegutsetakse näiteks mustkunsti, varjuteatri, klotside, pantomiimi ja eri materjalist nukkudega. Näiteks vanusele 10+ mõeldud lugu „Vanaema ja 99 liblikat“ mõtiskleb lihtsas ja optimistlikus keeles elu ja kaduviku teemadel. „Kas liblikad teavad juba hommikul, et nad surevad õhtul ära? Kas nad sellepärast ongi nii ilusad?“  

Mitmed lavastused sobivad vaatamiseks kõigile – lastele on huvitav visuaalne külg ja näitlejate mäng, noortele ja täiskasvanutele lisavad põnevust käsitletavad teemad ning mitmekihilised stseenid. Valikute lihtsustamiseks on iga festivalilavastuse tutvustuses ära toodud vanusesoovitus. 

Kõikide lavastustega saab tutvuda Tallinn Treff Festivali kodulehel www.nuku.ee/festival ning järgnevatel nädalatel ka Müürilehe veebilehel www.muurileht.ee. Piletid on müügil Piletilevis ja NUKU kassas. Festivalil viit või enamat lavastust näha soovijatel on võimalus NUKU teatri kassast piletite ostmisel saada 20% soodustust (v.a peaesineja Compagnie Philippe Genty piletitele).

 

Lisainfo
Vahur Keller
Tallinn Treff Festivali kunstiline juht
5287761
www.nuku.ee/festival 

 

Pressiteate koostas
Hannele Känd
NUKU teatri ja Tallinn Treff Festivali kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679509
www.nuku.ee/festival