Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Juunis pühendub Estonia noortele ja balletile

25.05.2012 12:00

TALLINNA BALLETIKOOLI GALA
2. juunil 2012 Rahvusooper Estonias

2. juunil kell 12.00 toimub Rahvusooper Estonias traditsiooniline Tallinna Balletikooli galakontsert, kus esinevad balletikooli vanema ja noorema astme õpilased – Eesti balleti tulevased tähed. Kavas on valik katkendeid klassikalisest repertuaarist (Tšaikovski „Pähklipureja“ ja „Luikede järv“, Delibes’i „Sylvia“, Héroldi „Asjatu ettevaatus“, Adami „Korsaar“) ja Marina Kesleri koreograafilised miniatuurid.

KOREOGRAAFILISED ETÜÜDID PÖÖNINGUL
7. ja 8. juunil 2012 kell 19.30 Rahvusooper Estonia kammersaalis

Eesti Rahvusballett annab sel suvel kuuele tantsijale võimaluse avastada endas koreograaf. 7. ja 8. juunil vahetavad Eve Andre, Robbie Bird, Viktor Jelissejev, William Moore ja Sergei Upkin tantsukingad koreograaf-lavastaja omade vastu ja toovad publikuni 5–10-minutilised koreograafilised etüüdid, mida esitavad Eesti Rahvusballeti tantsijad. Meie tantsijatega jagab oma kogemusi noor ja talendikas Kanada tantsija-koreograaf Robert Binet, kes on lõpetanud Kanada Riikliku Balletikooli, avastades seal endas koreograafiande. 2011. aastal täiendas ta end New Yorgi Koreograafiainstituudis luues tantsulavastusi Kanada Rahvusballeti projekti „Koreograafialabor“ raames. Sel hooajal on ta Londoni Kuningliku Balleti koreograafipraktikant ja pärast meistriklasse Eesti Rahvusballetis ootab teda töö Saksa Riiklikus Noorteballetis.

Õhtu teises osas tuleb ettekandele Robert Binet’ 30-minutiline tantsulavastus, mis on inspireeritud intensiivseist inimkogemustest ja -suhetest.
„Minu eesmärgiks on luua teos, mis liigub erinevate mõttetasandite vahel. Tahan, et see areneks millestki täiesti strukturaalsest ja poolteaduslikust millekski, mis uurib intensiivseid inimkogemusi ja -suhteid. Selle juures paeluvad mind enim ideede puutepunktid, kus tekib kontrast ja harmoonia.“
Robert Binet


Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
ylla.veerg@opera.ee
tel. +372 683 1242

www.opera.ee
Estonia pst. 4, 10148 Tallinn, Estonia

Maja täis muusikat!