Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Juubelihooaeg Tallinna Linnateatris

28.08.2015 17:01

Tallinna Linnateatri juubelihooaja uute lavastuste rea avavad vaid nädalase vahega kaks märgilist tööd välismaistelt lavastajatelt. Ühes lavastuses lööb kaasa Linnateatri raudvara ning teises Eesti teatri tulevik. 

Juubelihooaja avalavastuseks on eesti autori näitemäng, mis vormub lavateoseks Adolf Šapiro käe all. Šapiro on öelnud, et iga kord Eestis töötades püüab ta leida materjali, milletaolist ta varem siin teinud ei ole – nii on Madis Kõivu „Tagasitulek isa juurde“ esimene eesti autori tekst, mida ta lavastab. Peaosas on külalisena Lembit Ulfsak (Eesti Draamateater), teistes rollides Elmo Nüganen, Anne Reemann, Kalju Orro, Epp Eespäev, Külli Teetamm, Piret Kalda ja Rain Simmul. Kunstnik on Vladimir Anšon, kostüümikunstnik Reet Aus. Esietendus on 16. septembril kell 19 Linnateatri Taevalaval.   

Nädal hiljem astuvad lavale noored, kes alustasid juba kevadel proove külalislavastaja Adrian Giurgea käe all. Rodney Acklandi näidendiga toona „Segase seltskonnana“ alustanud kamp on tänaseks võtnud uueks bändinimeks „Veider orkester“, mille all ka 23. septembril kell 19 Salme Kultuurikeskuses esietenduseni jõutakse. Ühisesse bändiprooviruumi on kogunenud EMTA lavakunstikooli 27. lennu tudengid Jürgen Gansen, Markus Habakukk, Laura Kalle, Karmo Nigula, Saara Nüganen, Lauli Otsar, Ott-Henrik Raidmets, Christopher Rajaveer ja Liisa Saaremäel ning Linnateatri näitlejad Elisabet Reinsalu, Kaspar Velberg ja Liis Lass. Lavaruumi on kujundanud Reet Aus, helikujundaja on Jarek Kasar.    

20. ja 21. oktoobril esitleb näitlejanna Hele Kõrve kahe kontserdiga Salme Kultuurikeskuses oma esimest sooloplaati, Maian Kärmase sõnadele ja muusikale kirjutatud „Eluhõikeid“.      

Väikses saalis esietendub 14. novembril portugali autori Tiago Rodriguese „Kurbus ja rõõm kaelkirjakute elus“, mille lavastab Diana Leesalu. Mängivad Hele Kõrve, Indrek Ojari, Margus Tabor ja Priit Pius. Kunstnik on Annika Lindemann.

Linnateatri sünnipäeva paiku veebruaris on oodata audiolavastust teatrimajas, autoriteks Veiko Tubin ja Paul Piik. Kevad-talvel toob uue lavastuse välja Elmo Nüganen; tandemil Mari-Liis Lill ja Paavo Piik on küpsemas integratsiooniteemaline koostööprojekt Vene Teatriga; juuniks sünnib Lavaaugus uus suvetükk. 

Juubelihooaja puhul taastatakse kaks lavastust Elmo Nüganenilt: J. B. Priestley „Aeg ja perekond Conway“ (alates augustist) ning A. H. Tammsaare „Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.“ (alates detsembrist). Samuti on kavas mitmeid gastrolle Eestis ja välismaal. Alates septembrist hakkavad Teatrisõprade klubis kord kuus toimuma õhtud, kus tutvustatakse teatri toimimist erinevate nurkade alt, vaadatakse teatrit seest- ja väljastpoolt.

Üle mitme aasta liitub Tallinna Linnateatri loomingulise meeskonnaga taas peakunstnik. 1. oktoobrist asub sellele ametikohale juba hooaja kahes esimeses lavastuses kaasa lööv Reet Aus.  

Lisainfo:
Ruudu Raudsepp
Tallinna Linnateatri avalike suhete juht
Tel. 5346 8495