Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Just Film ja Koolitants toovad kinodesse noorte tantsufilmide programmi

08.11.2022 18:27

Teist aastat järjest toovad PÖFFi laste- ja noortefilmide festival Just Film ja Eesti Tantsuagentuuri korraldatav festival Koolitants suurele kinoekraanile noorte tantsijate osalusel valminud tantsufilmid. Kokku linastuvad 12. ja 13. novembril 2022 viisteist filmi, milles astuvad üles või on kaamera taga toimetanud noored tantsijad erinevatest Eesti tantsukoolidest.

Koolitantsu peakorraldaja Raido Bergstein ütleb, et iga film pakub vaatajale midagi mõnusat, olgu selleks siis nauditav koreograafia või nutikas liikumisel põhinev idee. “Noored on osavad, viimased aastad on neile tänapäeva tehnoloogiate kohta palju õpetanud ning see oskus videot ja tantsu kokku põimida leiab ekraanil huvitava ja meeleoluka väljundi,” lisab Bergstein. 

Tantsukunstnik ja videograaf Rūta Ronja Pakalne, kelle juhendamisel on valminud mitu programmis osalevat tantsufilmi, toob esile, et noortel on videomeediumi osas loomulik tunnetus ning kui sellele lisada veel oskus filmitegemise tööriistu kasutada ja kirg tantsu vastu, aitab see kokkuvõttes luua kaunist kunsti. “Noortel tantsijatel on midagi öelda ja see on tähtis ning ma hindan seda väga!” ütleb Pakalne.

Just Film x Koolitants 2022 programmis osalenud filmid valiti välja septembris toimunud konkursi käigus. Seansid toimuvad 12. novembril Apollo Kino Solarises, Tallinnas ja 13. novembril Tartus Elektriteatris. Lisainfo ja programm on leitav Koolitantsu ja Just Filmi kodulehelt.