Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

„Jussikese seitse sõpra“ etendub 17. oktoobril fääri keeles

12.10.2010 12:02

Pühapäeval, 17. oktoobril kell 13 etendub Eesti Nuku- ja Noorsooteatris erandkorras  „Jussikese seitse sõpra“ fääri keeles. Kõigil huvilistel avaneb võimalus näha armastatud lastelavastust keeles, mida räägib vaid 80 000 inimest üle maailma.
 
Fäärikeelne „Jussikese seitse sõpra“ valmis spetsiaalselt Eesti Nuku- ja Noorsooteatri külalisetendusteks Fääri saartel, mille pealinnas Tórshavnis anti 19.–24. septembrini kümme külalisetendust.
 
Ligi 49 000 elanikuga Fääri saared kutsusid Eesti Nuku- ja Noorsooteatri külla, et tutvustada saarerahvale üht teist väikest rahvust – Eestimaad ja eesti kultuuri. Valik langes lastelavastusele „Jussikese seitse sõpra“, kus lavastaja Anne Türnpu ja kunstnik Rosita Raud on nukurõivaste kujunduses kasutanud Eesti maakondade rahvarõivaid.
 
Jussikese osas astub üles Tarmo Männard, kes õppis spetsiaalselt selleks reisiks ära lavastuse teksti fääri keeles. Saarerahva algatusel ilmus Fääri saartel külalisetenduste ajaks fääri keelde tõlgituna ka Silvi Väljali raamat „Jussikese seitse sõpra“.
 
„Jussikese seitse sõpra“ esietendus 8. märtsil 2002. Lavastas Anne Türnpu ja kunstnikutöö tegi Rosita Raud. Lugu räägib Jussikesest, kes armastab hirmsasti pühapäevi. Ja nii ta asubki koos päikesega teele palumaks pühapäeva, et see iga päev tema juures oleks. Mängivad Tarmo Männard, Riho Rosberg, Tiina Tõnis, Ave Kaing-Kaabel, Janek Saareli, Toomas Kreen.
 
Eesti Nuku- ja Noorsooteater on varem andnud lavastusega „Jussikese seitse sõpra“ külalisetendusi Jaapanis ja Venemaal, mille jaoks õppis trupp samuti ära lavastuse teksti kohalikus keeles.

--
Mari Nurk
Avalike suhete juht
NUKU
Lai 1, 10133 Tallinn, Estonia
T (+372) 6679 542
M (+372) 56 635 570
E [email protected]
www.nuku.ee