Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Jõululavastused NUKU teatris

13.11.2015 17:02

NUKU teater ja muuseum on viimastel kuudel vaadanud pühadevalguse ja -helguse poole, tehes ettevalmistusi jõululavastusteks. Teatri jõulukuu algab esimesel advendi-nädalavahetusel, 28. novembril ning lõpeb 20. detsembril.

Teisel advendil, 6. detsembril, esietendub Kultuurikatla black-boxis Taavi Tõnissoni lavastatud „Vaata, Madlike, lund sajab!”. Lavastuse keskpunktis on lugu perekonnast, jõuludest ja kokkuhoidmisest. „Jõulud on täpselt nii imelised, kui imeliseks me need ise enda jaoks mõtleme. Oma lähedastele ja iseendale on ju kõige kallim kingitus nendega koos aega veeta,“ sõnab lavastaja Tõnisson. Lavastuses teevad lisaks NUKU teatri näitlejatele kaasa üliõpilased TÜ Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti 11. lennust.

Auna teatrimajas etendub Salme Reegi nimelise teatriauhinna nominent, lavastus „Võlupood”. Ka see lavastus tõstab esile pereväärtusi ja üksteisest hoolimist. Tänu koosveedetud ajale võlupoes jõuavad isa ja tütar taas arusaamani, kui hea on koos olla ja ühiseid elamusi koguda. Lavastuse vähese esitatava teksti tõttu sobib see imehästi jõuluaegseks teatrikülastuseks ka muukeelsetele peredele.

28. novembril esietenduvad muuseumiprogrammis „Jõululugu ärkab ellu” näitleja Mihkel Tikerpalu lustakas lugu „Habemega nali” jõuluvana juurest lahkunud habemest ning näitleja Tarmo Männardi esituses lavastus „Peeter, sõpradele Peetrike”. Peetrike on salapärane poiss telefonitoruga, mis ühendab teda päkapikkudega. Tikerpalu on loo kirjutanud ja lavastanud ise, „Peeter, sõpradele Peetrike” põhineb lastekirjanik Kairi Looki samanimelisel jutustustel ning lavastamisel on kaasa löönud Virko Annus.

Kolmanda loona etendub muuseumi-programmis Laura Nõlvaku õhuline, suline ja askeldusterohke muinasjutt Lumeeidest. Muuseumietendused on pisut kammerlikuma tooniga teatrilood, mis sobib hästi neile, kes tahavad veidi väiksemas ruumis elamusi saada.

Jõulukuu teatripiletid on müügil NUKU teatri kassas Nunne tänaval, Auna teatrimajas tund enne etenduste algust ning Piletilevis. Novembrikuus saavad Partnerkaardi omanikud „Võlupoe” ja „Vaata, Madlike, lund sajab!” etendustele osta kuni kaks piletit 9-eurose hinnaga. Muuseumietenduste piletihind on 6 eurot.

Lisainfo
Hannele Känd
NUKU teatri kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679 555
[email protected]