Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Jõulud Eesti Nuku- ja Noorsooteatris

12.11.2010 11:27

Eesti Nuku- ja Noorsooteatril on sel aastal kavas lavale tuua kaks väga eripalgelist jõululavastust – isemoodi jõulutükk „Ahne hamster ja värvilised jäälilled“ väikestele teatrikülastajatele ja koguperelavastus „12 kinki jõuluvanale“.

Juba pea nädala pärast, 21. novembril kell 12 astub publiku ette armastatud näitleja Tarmo Männard, et jutustada vahvate trikkide saatel isemoodi talvelugusid tšehhi kirjanikult Miloš Macourekilt. Salapärases, kuid hubases Köismäe tornis mängitava lavastuse „Ahne hamster ja värvilised jäälilled“ lõpus saab iga laps mõnusalt pehme jõulukingi. Lavastab Virko Annus, kunstnikutöö teeb Maret Kukkur, mustkunstitrikkide konsultant on Charlekas.

Pühapäeval, 5. detsembril kell 12 esietendub Nuku- ja Noorsooteatri suures saalis koguperelavastus „12 kinki jõuluvanale“, mille aluseks on soome autori Mauri Kunnase kaunite piltidega jõuluraamatud. Päris ehtne Lapimaa jõululugu räägib sellest, kuidas jõuluvana ja päkapikud valmistuvad pühadeks kaugel Põhjamaal. Peaosas Mirko Rajas, kes alles hiljuti teatritrupiga liitus. Lavastajadebüüdi teeb Nuku- ja Noorsooteatri näitleja Taavi Tõnisson, teksti dramatiseeris Urmas Lennuk ja kunstnikuks on Kalju Kivi.

Nii enne kui ka pärast etendust on võimalik ette võtta lõbus ekskursioon NUKU muuseumis, kus jätkub põnevat uudistamist nii suurtele kui väikestele. Muuseum tutvustab läbi uuenduslike tehniliste lahenduste nukuteatrikunsti saladusi, erinevaid teatrinukkude liike ning nukuteatri ajalugu.

Jõuludeks saab terve teatrimaja uue ilme. Avatud on jõulupostkontor, kust saab kirju saata otse jõuluvanale. Kõigil soovijatel on võimalus pildistada end päkapikuna. Teatrimajas saab valitsema meeleolu, mis äratab igas teatrikülastajas selle päris ehtsa jõulutunde. 
 
Mari Nurk
Avalike suhete juht

NUKU
T (+372) 6679 542
M (+372) 56 635 570
E [email protected]
www.nuku.ee