Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Jim Ashilevil ilmus raamat „Armastuskirju teatrile“

23.09.2016 11:06

Jim Ashilevi "Armastuskirju teatrile"

Jim Ashilevil ilmus uus raamat „Armastuskirju teatrile“ (Pretone Print).  

„Armastuskirju teatrile” on lugu lahkuminekust ja armastuse taasleidmisest. Olles rohkem kui pool elu teatrile pühendanud, jõudis Jim noore näitleja ja lavastajana kriisi, kus tundus, et kõik, mida ta seni teatri juures väärtuslikuks ja oluliseks oli pidanud, osutus tühiseks. Et sead laval tähendusrikkaid sõnu ritta ja võtad märgilisi poose, aga need ei tähenda midagi, ei kõneta kedagi. Lihtrahvas elab sust hoolimata täisväärtuslikumat elu, tundes päris tundeid, valades päris pisaraid ega tee nägugi, et on sinust kuidagi parem.

Oma esimeseks armastuskirjaks teatrile peab autor 2007. aastal ilmunud näidendit „Nagu poisid vihma käes“. Ta oli siis varastes 20ndates. Nüüd, pea 10 aastat hiljem Vanemuises „Othellot” mängides, sättis ta end uuesti „kirjutuslaua“ taha, et pidada maha tõsisem dialoog teatri endaga. Tulemuseks on raamatutäis kirju, milles ta otsib taga seda vana sädet, mis teda kunagi teatrisse meelitas, ning katsub mõtestada teatrikunsti kohta 21. sajandi elus ja maailmas.

Raamatu esmaesitlusel võeti ette lugemismaraton, mis toimus 2016. aasta Draama festivali raames Erinevate Tubade Klubis. Kohapeal sündinud lugemisetendusel lugesid näitlejad üksteisele ja publikule esmakordselt elus seda raamatut ette. Lugejad olid Jim Ashilevi, Ott Kartau, Ragne Veensalu, Kristo Viiding ja Nele Sooväli.

Hetkel pakub kirjastus Pretone Print võimalust osta raamatut hinnaga on 9 eurot + km (9%). Pakkumine kehtib, kui korraga ostetakse viis või enam raamatut.  

Lisainfo:

Tel: +372 740 4584

[email protected]

[email protected]

[email protected]